KIERUNKI KSZTAŁCENIA

11 LISTOPADA

"Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe."

Tak w XVIII w. pisał o ojczyźnie Ignacy Krasicki, jeden z najbardziej światłych przedstawicieli epoki oświecenia. Każdego roku 11 listopada Polacy z wielkim pietyzmem czczą tak ważne wydarzenie – Święto Odzyskania Niepodległości. Od 1989 roku ten dzień jest świętem narodowym , ustanowionym w 1937 roku, prawie 20 lat po odzyskaniu przez nasz kraj wolności. Tego dnia, działając na prośbę Rady Regencyjnej, Józef Piłsudski, objął dowództwo nad powstającą armią polską i zaczął realizować plany rządu, który proponował utworzenie Ludowej Rzeczpospolitej Polskiej.


Więcej...

„Wolność nie jest przywilejem, lecz zadaniem”

W dniu 6 listopada 2011 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zawodowego im. Wincentego Witosa wraz z Panią dyrektor Teresą Biernat wzięła udział w Zaduszkach Witosowych, które tradycyjnie odbyły się w rodzinnej miejscowości Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

Celem wyjazdu było podkreślenie wartości patriotycznych i społecznych, w duchu których kształcona jest młodzież naszej szkoły. Młodzież uczestniczyła w uroczystej mszy św. oraz złożyła kwiaty w kaplicy cmentarnej przy grobie patrona naszej szkoły.

Po zakończeniu uroczystości młodzież zwiedziła muzeum i dokonała wpisu do księgi pamiątkowej. Nawiązana została również cenna znajomość z prawnukiem Wincentego Witosa i jego małżonką. W przyjacielskiej rozmowie Pani dyrektor wraz młodzieżą, zaprosiła gości do odwiedzenia naszej szkoły.


Święto Edukacji Narodowej

"Byłoby niewłaściwe, gdyby człowiek nie poszukiwał wiedzy, którą może osiągnąć"

(Arystoteles)

Już starożytni podkreślali rolę wiedzy w życiu każdego człowieka. Jednymi z pierwszych przewodników po tym fascynującym świecie byli filozofowie poszukujący prawd dotyczących życia. Współczesnymi przewodnikami odkrywającymi arkana nauki są oczywiście nauczyciele.
To z myślą o nich ustanowiono Święto Edukacji Narodowej.

Więcej...

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W dniu 12 października odbyła się po raz drugi bezpłatna wycieczka "nagrodowa" za wzorowa frekwencję i aktywny i udział w życiu szkoły w roku szkolnym 2010/2011.

Do Kazimierza Dolnego pojechało 38 uczniów z frekwencją roczną ponad 95%. Całkowity koszt wycieczki pokryła Rada Rodziców Zespołu Szkół. Ta forma nagradzania ma zmobilizować uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia lekcyjne.

Zachwyceni uczniowie zwiedzili największe atrakcje turystyczne tej miejscowości takie jak: Góra Trzech Krzyży, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, basztę oraz malowniczy rynek. Po spacerze nadbrzeżem Wisły młodzież zaproszona została na obiad sponsorowany również przez Radę Rodziców naszej szkoły.


Zespół Szkół z wizytą w NBP w Lublinie

10 października 2011 roku uczniowie klas Ia, Ib LO oraz I TOUG wyjechali na wycieczkę do Lublina w celu uczestniczenia w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego.

Młodzi ludzie zwiedzili bankowe zakamarki, gdzie można było podziwiać m.in. sztaby złota ( wartość 2 sztuk to 3 mln złotych). Dzięki tej wizycie pogłębili swoją wiedzę na temat banku centralnego. Młodzież znalazła odpowiedzi na pytania: czym zajmuje się NBP, Rada Polityki Pieniężnej, jakie sekrety skrywa historia bankowości, kto dba o stabilność cen i prawidłowe funkcjonowanie obiegu pieniądza.

Więcej...

Ślubowania czas - zacząć!

Ostatniego września w Zespole Szkół odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie kl. I a i I b Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Logistycznego, Hotelarskiego, Gastronomicznego i Leśnego z pełnym zaangażowaniem powtarzali słowa roty i zostali przyjęci przez Dyrekcję , Grono Pedagogiczne i całą społeczność uczniowską w poczet szkolnych żaków.

Pani Dyrektor w oficjalnym przemówieniu zwróciła się do uczniów i życzyła im osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce, wspaniałej i przyjaznej atmosfery na lekcjach oraz nawiązania trwałych więzów przyjaźni. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zacięta rywalizacja klas, które ubiegały się o miano najlepszej.

Więcej...

"Z myślą o przyszłości"
gwarancją sukcesu w Zespole Szkół im. W. Witosa

Czym jest kształcenie zawodowe? Jak podaje definicja: to formy edukacji przygotowujące młodego człowieka do wykonywania pracy poprzez nabycie zdolności do samodzielnego utrzymania się w zgodzie z zasadami współżycia społecznego.

Postulat dostosowania oferty edukacyjnej do rynku pracy zakłada oczekiwanie zapewnienia przez placówkę szybkiego uzyskania zatrudnienia przez absolwentów. Takie oczekiwania są naturalne w przypadku rodziców, pracodawców, władz lokalnych. Zadanie to niesie poważne wymagania dla szkół, gdyż inaczej przedstawia się sytuacja społeczno - gospodarcza w dużych aglomeracjach a inaczej w małych miejscowościach.

Jest to nie lada wyzwanie.


Więcej...

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół

Pierwszy września to ważna data dla społeczności uczniowskiej. Beztroskie wakacje odchodzą w niepamięć, a zaczynają się obowiązki szkolne. Dziś młodzież, jak co roku, spotkała się z Dyrekcją Szkoły i gronem pedagogicznym. Serdecznie powitaliśmy w naszych murach nowych uczniów liceum i technikum. Z zaciekawieniem wyczekiwali przyszłych nauczycieli i swoich wychowawców. Jedno jest pewne- nikt z nich nie pozostanie w szkole bez opieki pedagoga...

I w ten sposób pojawiła się budząca zainteresowanie lista.

Wychowawcy klas pierwszych:

  • I a LO - mgr Ilona Żerdecka
  • I b LO - dr Elżbieta Moskal
  • I TOUG - mgr Barbara Łukasik
  • I TL - mgr Kinga Jargiło
  • I TL/H - mgr Izabela Mak

Życzymy powodzenia i sukcesów przez cały rok...


Boże Ciało - Ołtarz Przy Zespole Szkół


23 czerwca 2011r. przy Zespole Szkół w Janowie Lubelskim został wykonany ołtarz na uroczystość Bożego Ciała.

Napis - "Eucharystia jest zadatkiem nieśmiertelności" przypomina słowa Jezusa: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne".


67 rocznica bitwy na Porytowym Wzgórzu

„Lasy zielone
polskie, janowskie
niech się wasz liść kołysze
nad tysiącami miejsc, gdzie wrzos ma barwę inną - już na zawsze”

„NIE GINIE TEN, KTO ZA WIARĘ I WOLNOŚĆ UMIERA”

12 czerwca 2011 roku w Janowie Lubelskim odbyły się uroczystości upamiętniające 67. rocznicę bitwy na Porytowym Wzgórzu. Była to jedna z największych bitew partyzanckich na Lubelszczyźnie.Więcej...


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz