KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Regulaminy Konkursów "EkoBystrzaki w Zoomie Natury"

Karta zgłoszeniowa Regulamin EKO Majsterkowicz
Regulamin EkoMuzyk Regulamin EkoFilm
Regulamin EkoPlastuś Regulamin EkoPoeta
Regulamin FotoŁowy  

 

Hotelarze i leśnicy na łyżwach

W piątek 21 lutego 2014r. klasa II Technikum Zawodowego im. W. Witosa w Janowie Lubelskim wyjechała do Lublina, aby spróbować swoich sił na lodowisku ICEMANIA.

Wyjazd ten był okazją do integracji całego zespołu klasowego oraz zachęceniem uczniów do spędzenia czasu na świeżym powietrzu - w bardzo aktywny sposób.

Zarówno świetna pogoda, jak i doskonałe humory nie opuszczały nas podczas całego wyjazdu. Po rannym przymrozku świeciło piękne słońce, więc jeździło się naprawdę świetnie.

Umiejętności naszej młodzieży były naprawdę zadziwiające. Tym bardziej, że były wśród nas osoby, które łyżwy miały pierwszy raz na nogach i nie „zaliczyły” zbyt wielu upadków. Oczywiście niektórym zdarzyło się twarde zderzenie z taflą lodu, ale obyło się bez większych sińców i otarć.

Nad bezpieczeństwem wyjazdu czuwali opiekunowie wycieczki: Pani Małgorzata Pelczar i Renata Myszak.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Walentynkowo w Technikum gastronomicznym
w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim

W konkursie wyrobu słodkiego Walentynki 2014 wzięło udział 24 uczniów technikum gastronomicznego z Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim.

Wśród nich było:
9 uczniów klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych;
8 uczniów klasy III technikum organizacji usług gastronomicznych;
7 uczniów klasy IV technikum organizacji usług gastronomicznych;

Uczniowie Ci wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością podczas wykonywania swoich prac konkursowych.

W konkursie uczniowie mieli swobodę wyboru rodzaju ciasta konkursowego, wielkości, formatu oraz techniki dekoracji. Dlatego wyroby były wykonane z różnych ciast: piernikowych, biszkoptowych, biszkoptowo- tłuszczowych, wafli. Dominowały głównie kształty serc większego formatu, ale również i małych serduszek, a także piękne muffinki.

Masy wykonane zostały głównie na bazie masła i śmietanki z różnymi dodatkami smakowymi. Oprócz wypieków były także dwa bardzo ciekawe bukiety z cukierków przygotowane przez uczniów klasy pierwszej.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Nasza szkoła została wybrana i bierze udział w innowacyjnym projekcie pn.: „e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL) – system zwiększający zainteresowanie uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach GOW” we współpracy z Fundacją Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie „Nauka i Rozwój Lubelszczyzny”.

Celem Projektu jest opracowanie i wdrożenie kompleksowego rozwiązania w zakresie podnoszenia zainteresowania uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego kształceniem na kierunkach kluczowych dla gospodarki opartej na wiedzy: energetyka i ochrona środowiska. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu województwa lubelskiego, w którym OZE odgrywa coraz większe znaczenie. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wpłynie z czasem na wzrost zapotrzebowania na pracowników branży energetycznej. Młodzież, kierując się sytuacją na rynku pracy, częściej będzie wybierała kierunki studiów związane właśnie z tym zagadnieniem.

W ramach projektu proponujemy bardzo nowatorskie rozwiązanie – grę on-line z platformą e-learningową z zakresu OZE. Jest to nowoczesna, interaktywna, łatwo dostępna, wychodząca poza standardowy schemat nauczania forma edukacyjna, angażująca uczniów w internetową grę zespołową dotyczącą energetyki odnawialnej.

W ramach projektu powstał portal internetowy z grą edukacyjną on-line z zakresu OZE z kompleksowym wsparciem uzupełniającym. Internetowy System Rozwoju Kompetencji e-OZEL obejmuje: grę edukacyjną „Grę o Prąd” i szkolenia e-learningowe dotyczące zagadnień OZE, a także ciekawe scenariusze zajęć.


Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Nasza szkoła będzie testowała „Grę o prąd” oraz szkolenia e-learningowe z grupą 5 wybranych uczniów pod kierunkiem Pani Kingi Jargiło - Animatora OZE. Zajęcia będą odbywały się w naszej szkole od lutego do czerwca 2014 roku.

ZACZYNAMY TESTOWANIE ! www.e-ozel.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,
Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej”

Zapraszamy do udziału w ”Wielkim Teście Wiedzy Ekonomiczne” organizowanym przez Telewizję Polską i Narodowy Bank Polski.

W poniedziałek, 3 lutego, o godz. 20.25 wejdź na strony INTERIA.PL i rozwiąż test online.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” to telewizyjny program rozrywkowy, a jednocześnie konkurs wiedzy ekonomicznej. To także dobra zabawa przy rozwiązywaniu zadań z dziedziny ekonomii, z którą stykamy się na co dzień.

W studiu telewizyjnym do testu przystąpią znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze, a w Lublinie - wszyscy chętni. Test będzie można rozwiązywać także online na stronach INTERIA.PL. Na najlepszych czekają nagrody.

Aby wziąć udział konkursie, wystarczy w poniedziałek, 3 lutego 2014 r., po godz. 20 wejść na INTERIA.PL, gdzie znajdzie się odnośnik prowadzący do strony http://quizoekonomii.interia.pl/ z tymi samymi pytaniami, na które odpowiadać będą goście w studiu telewizyjnym.

Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaakceptować regulamin.

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” składa się z pięciu serii po sześć pytań. Dla każdego pytania tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Laureatami konkursu zostanie 14 osób, które w najkrótszym czasie odpowiedzą prawidłowo na jak najwięcej pytań.

Udział w zabawie zapowiedzieli: Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Andrzej Grabarczyk, Barbara Bursztynowicz, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Julia Wróblewska, Krzysztof Hanke, Magda Fularczyk, Bożena Stachura, Olena Leonenko, Robert Gawliński, Monika Gawlińska, Sławomira Łozińska, Jacek Braciak.

Program w TVP poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, w trakcie testu wystąpi m.in. Rafał Rutkowski.

Pamiętaj! "Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej" już w poniedziałek, 3 lutego, od godz. 20.25.

Izabela Mak

 

Uczniowie Technikum Leśnego na szkoleniowym polowaniu zbiorowym

W dniu 18 grudnia 2013 r. uczniowie III klasy Technikum Leśnego Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim razem z uczniami Technikum Leśnego w Biłgoraju uczestniczyli w szkoleniowym polowaniu dla Służby Leśnej na terenie OHZ Nadleśnictwa Janów Lubelski. Pod czujnym okiem opiekunów z Biłgoraja i Janowa Lubelskiego uczniowie brali udział w nagance na polowaniu na: lisa, jenota, samice zwierzyny płowej, dzika-warchlaka. Celem udziału uczniów w polowaniu na terenie leśnym było praktyczne poznanie zasad organizacji, bezpieczeństwa prowadzenia polowań zbiorowych, łącznie z kultywowaniem tradycji łowieckich.

W trakcie prowadzonego polowania uczniowie mieli możliwość zaobserwowania zachowania się zwierzyny w poszczególnych pędzonych miotach. Wszyscy uczestnicy polowania w przerwie polowania w ramach posiłku regeneracyjnego otrzymali tradycyjną grochówkę ze smakowitym dodatkiem. Nie upolowano żadnego zwierza, a jedynie na zakończenie polowania wyłoniony został „król pudlarzy”.

Więcej...

 

BOŻONARODZENIOWE JASEŁKA W ZESPOLE SZKÓŁ

Przepiękna scenografia, niezwykła historia Małego Księcia poszukującego wartości w świecie, w tle stajenka ze Świętą Rodziną,odgłos nastrojowych kolęd, ma się wrażenie że akcja rozgrywa się we współczesnym świecie. Ludzie ,którzy spieszą się do osiągnięcia różnych celów w życiu: pieniędzy, kariery, luksusu, są w większości zagubieni i dopiero później odkrywają to, co jest najważniejsze w życiu: wiarę i bliskość drugiego człowieka.

To wszystko odnajdujemy w tym przedstawieniu. Na dodatek sceny przeplatane urokiem naszych rodzimych kolęd powodują ,iż klimat świąt czuć tu i teraz.

Na koniec spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy brali udział w przedświątecznym konkursie na najpiękniejszy piernikowy wyrób oraz najciekawsze ozdoby świąteczne . Wspaniała chatka z piernika , czyli najdoskonalsze ciasto piernikowe stało się prezentem świątecznym dla Sanktuarium i została przekazana na ręce ks. dziekana.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Zapach Świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa

Uczniowie technikum organizacji usług gastronomicznych Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością w „Konkursie pierników”, który odbył się 13 grudnia 2013 roku. Chętni uczniowie technikum gastronomicznego wzbudzili duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli przygotowanymi piernikami.

Pierniki dużego formatu miały kształt choinek, mikołaja, gwiazdy oraz chatek – wszystko oczywiście barwnie i ciekawie udekorowane kolorowym lukrem, czekoladą i innymi słodkimi elementami.

Ponadto uczniowie przygotowali drobne pierniczki w formie gwiazdek, choinek, domków i zwierząt, które były bardzo kolorowe przyozdobione i zapakowane w formie malutkich podarunków.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

„W CZYNIENIU DOBRA NIE USTAWAJCIE...” - J.P. II

Pod takim hasłem odbyła się po raz kolejny w Janowskim Domu Kultury uroczysta Gala Wolontariatu 2013. Jest to święto tych, którzy swoim altruizmem służą innym. Z tej okazji wolontariusze z okolicznych szkół wraz z opiekunami otrzymali podziękowania za całoroczne poświęcenie. Oprócz nich uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół oraz ks. kan. dr J. Beksiński. Program spotkania był niezwykle ciekawy- począwszy od oryginalnych wykonań utworów muzycznych po taniec współczesny i balet. A wszystko przygotowane na najwyższym poziomie. Te elementy spowodowały, że aura spotkania była niemal fascynująca.

Na pewno niektórzy z nas nieraz zastanawiali się co to tak naprawdę jest wolontariat, jakie działania podejmuje, czy warto w nim brać czynny udział, jakie będziemy mieć z tego korzyści. Można wymienić jeszcze kilka takich nurtujących nas pytań. Otóż wolontariat jest to bezinteresowne poświęcenie własnego wolnego czasu dla pracy na rzecz innych, potrzebujących, samotnych, zagubionych.

Wioleta Rożek- wolontariuszka

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Zespół Szkół pomaga „Dzieciom Przetrwać Zimę”

Nasi wolontariusze w dniu 1 grudnia br. po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji. Około 300 kg żywności trafiło do osób potrzebujących z Janowa Lubelskiego i okolic w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. - Zbiórki odbywały się w dwóch Biedronkach, Carrefourze i Delikatesach Centrum na terenie Janowa Lubelskiego oraz w Lewiatanie na Białej. Artykuły spożywcze zostały przekazane rodzinom przez Akcję Katolicką przy parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim .Produkty te przeznaczone zostały na paczki dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

Przypomnijmy, że akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest organizowana od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin. W Janowie pierwszy raz zorganizowano ją w szkołach ponadgimnazjalnych w 2002 roku. Od tamtej pory, wolontariusze z różnych środowisk mobilizują się do wspólnego działania na rzecz pomocy innym. Dodajmy, że od wielu lat koordynatorem akcji, prowadzącym regionalne biuro, jest pani Bożena Czapla.Więcej...


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz