KIERUNKI KSZTAŁCENIA

 

Uczniowie Technikum Leśnego na programowej wycieczce w Nadleśnictwie Gościeradów

W dniu 31 października 2014r. tradycyjnie uczniowie pierwszej i drugiej klasy Technikum Leśnego Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa wzięli udział w programowej wycieczce dydaktycznej do Nadleśnictwa Gościeradów. W programie wycieczki było między innymi zapoznanie uczniów z walorami przyrodniczymi częściowego rezerwatu ochrony gromadnego stanowiska buka na północno - wschodniej granicy naturalnego zasięgu z malowniczymi wąwozami, jarami tzw. suchymi dolinami oraz Rezerwatu jodły w Marynopolu.

Nadrzędnym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z praktycznym prowadzeniem prac szkółkarskich w nowoczesnej kontenerowej szkółce w Marynopolu i tradycyjnej szkółce na powierzchni otwartej. Problematykę produkcji szkółkarskiej drzew leśnych na szkółce przedstawił szczegółowo dr inż. Artur Kłosowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów. Uczniowie poznali od strony praktycznej technologię produkcji sadzonek drzew leśnych z zakrytym system korzeniowym z pokazem nowoczesnej linii automatycznego napełniania kontenerów i siewu nasion dębu sterowane komputerowo.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Konkurs na stronę internetową
Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Janowskiego

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Janowskiego.

Prace konkursowe będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów:

W konkursie przewidziano następujące nagrody:

Prace można nadsyłać do 24 listopada 2014 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

 

Uczniowie Technikum Gastronomicznego
ze sztuką carvingu w Pasiece

Dnia 28 września delegacja uczniów Technikum Gastronomicznego Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa miała zaszczyt gościć w remizie OSP w Pasiece. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzchowisk.

Uczniowie na żywo prezentowali sztukę carvingu. Podczas spotkania stworzyli przepiękną kompozycję kwiatową ze świeżych warzyw i owoców. Z owoców wycinane były delfinki i łabędzie, które były umieszczone na wodospadzie zaprezentowanym przez uczniów.

Uczniom sprawiało przyjemność rzeźbienia w warzywach i owocach na oczach innych, mieli możliwość zaprezentować swoje zdobyte umiejętności i wykorzystać swoje kreatywne pomysły. Bardzo chętnie dzielili się zdobytą wiedzą i z przyjemnością odpowiadali na zadawane im pytania.

Szczególną uwagę gości przykuwała rzeźba w arbuzach od początku aż po fascynujący efekt końcowy na oczach przybyłych gości.

Opiekę podczas pokazu sprawowała mgr inż. Monika Małysza.

Galeria zdjęć

 

KONFERENCJA INAUGURUJĄCA ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW
W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM

12 września 2014 r. w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji Roku Szkoły Zawodowców. Konferencja odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Prezentacja szkół gastronomicznych naszego regionu zorganizowana została z okazji przeprowadzonej w Lublinie Konferencji Inaugurującej Rok Szkolny Zawodowców, ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej.

Delegacja uczniów klasy 3 Technikum Gastronomicznego ZS im. W. Witosa wraz z Panią Dyrektor mgr Teresą Biernat i Panią Kierownik kształcenia praktycznego mgr inż. Joanną Sulowską reprezentowały szkołę Powiatu Janowskiego. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych przygotowała stoisko promocyjno – degustacyjne, połączone z degustacją potraw regionalnych:

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasza szkoła Zespół Szkół miała zaszczyt być organizatorem części artystycznej powiatowych obchodów tego święta. 13 października w Janowskim Ośrodku Kultury w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kuratorium ,samorządu i duchowieństwa, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie oraz pracownicy niepedagogiczni szkół.

Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Zespołu Obsługi Szkół składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Starosta Powiatu Janowskiego pan Jerzy Bielecki złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pedagogom oraz złożył kwiaty na ręce Dyrektorów Szkół. Do ślubowania podeszli nauczycieli, którzy w ostatnim czasie uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Pan Starosta wręczył nagrody dyrektorom szkół oraz nauczycielom, którzy w ostatnim roku szczególnie na nią zasłużyli. Ten uroczysty dzień okazał się też doskonalą okazją do wręczenia stypendiów ufundowanych przez Starostę dla młodzieży szczególnie uzdolnionej. W kategorii –stypendia sportowe-otrzymał Jakub Pawlos z Zespołu Szkół. Pani Dyrektor Zespołu Szkół mgr Teresa Biernat wyróżniła jedenastu nauczycieli wręczając im nagrody Dyrektora Szkoły doceniając w ten sposób ich zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Pani Dyrektor dziękowała ,gratulowała sukcesu i życzyła dalszej owocnej pracy.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Ślubowanie klas pierwszych

Szukajcie prawdy jasnego płomienia,
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg…

A. Asnyk

W dniu 10 października w Zespole Szkół odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru i podniosłym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przedstawiciele klas pierwszych, stojąc, przy sztandarze powtarzali za Panią Dyrektor słowa przysięgi. Wszystko odbyło się w niezwykle podniosłej, patetycznej atmosferze. Tym samym klasy pierwsze zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej.

Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali wzruszający montaż muzyczno-słowny, w którym zaakcentowali wartość edukacji i wykształcenia. Po części artystycznej pierwszoklasiści, wraz z wychowawcami, udali się na integracyjne spotkanie na łonie natury, gdzie czekało na nich wspólne grillowanie oraz liczne atrakcje sportowe.

Dzień ten uczniowie klas I na pewno długo bardzo mile będą wspominać.

Galeria zdjęć

 

MŁODZI PASJONACI HISTORII

Dzisiejsze programy nauczania historii niejednokrotnie spłycają wiedzę historyczną uzyskiwaną przez młodzież. Z tego powodu istotne stają się wszelkie działania służące pogłębianiu tej wiedzy. Jednocześnie współczesna unikultura stawia na integrację europejską, co również wymaga troski o wychowanie patriotyczne młodych Polaków, gubiące się w nawale nowych tendencji. Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim wyszło z inicjatywą zorganizowania konkursu ”Podchody historyczne” upamiętniającego 75. rocznicę wyzwolenia Janowa Lubelskiego z rąk niemieckich przez zgrupowanie Tadeusza Zieleniewskiego. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa wziął udział w tym przedsięwzięciu.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu janowskiego. Jego celem było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem janowskiego września 1939 roku i działań zgrupowania płk. Tadeusza Zieleniewskiego na Ziemi Janowskiej.

Konkurs przeprowadzony został 26 września br. o godz. 10.00. Polegał na przemieszczaniu się drużyn do wyznaczonych miejsc związanych z działaniami prowadzonymi przez zgrupowanie płk. Zieleniewskiego oraz udzielaniu odpowiedzi na zadawane wówczas pytania.

W wyniku historyczno - sportowej rywalizacji najlepsze drużyny otrzymały cenne nagrody w postaci tabletów, głośników, słuchawek, kamer internetowych (dla każdego członka drużyny), a także książek „Janów Lubelski 1640 – 2000” (dla każdego uczestnika).

Laureatami nagród zostali:

Miejsce pierwsze: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym
Drużyna w składzie: Paulina Widz, Kinga Cyran
Koordynator: mgr Jolanta Zbiżek

Miejsce drugie: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim
Drużyna w składzie: Aleksandra Żuraw, Beata Bartyzel
Koordynator: mgr Mariusz Widz

Miejsce trzecie: Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Krzemieniu
Drużyna w składzie: Przemysław Koszałka, Aneta Pietrzyk
Koordynator: mgr Barbara Łupina

Miejsce czwarte: Zespół Szkół w Kocudzy
Drużyna w składzie: Julia Jachim, Natalia Smagała
Koordynator: mgr Barbara Jargiło

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i ich opiekunom serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

 

Powiatowe podchody historyczne upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia Janowa Lubelskiego z rąk okupanta niemieckiego przez zgrupowanie płk Tadeusza Zieleniewskiego

Szanowni Dyrektorzy
Szanowni Nauczyciele historii

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie historycznym upamiętniającym wyzwolenie miasta Janowa Lubelskiego z rąk niemieckich, który odbędzie się 26 września 2014r., o godz.10.00

Konkurs ma formułę historycznej gry ulicznej. Zadaniem uczniów, którzy zostaną wybrani przez Państwa w szkole, będzie odnalezienie punktów kontrolnych (znanych miejsc w Janowie Lubelskim) i poprawne udzielenie odpowiedzi na pytania.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody (nagrody dla każdego członka drużyny), a także dla biorących udział w podchodach historycznych. Regulamin konkursu i załączniki dostępne poniżej.

Dodatkowych informacji udziela p. Grzegorz Ciupak pod numerem tel. 508 776 730. W załączeniu dołączamy kartę zgłoszenia, która będzie potrzebna w dniu konkursu do rejestracji drużyn.

Serdecznie zapraszamy

Regulamin
Literatura
Załączniki

 

„Wychowanie jest tym, co zostaje, kiedy zapomnieliśmy już wszystkiego, czego nas uczono”

Inauguracja roku szkolnego 2014/15 w Zespole Szkół

1 września w Zespole Szkół odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Młodzież przybyła do naszych szkolnych murów nie kryła zadowolenia ze spotkania z nowym środowiskiem pomimo zakończenia wakacji. Inaugurację poprowadziła Dyrektor Szkoły - mgr T. Biernat. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. dziekan dr J. Staszak, Starosta Powiatu Janowskiego - J. Bielecki, Wicedyrektor Szkoły - M. Łukasz, Przewodnicząca Rady Rodziców- J. Kowalik, rada pedagogiczna i uczniowie.

Bieżący rok szkolny okazał się hojny ,jeżeli chodzi o liczbę uczniów, w tym roku ich liczba przekroczyła 400, a jeszcze niedawno placówka kształciła około 300 młodych ludzi.

W Zespole Szkół im. W. Witosa zostało utworzonych 6 nowych oddziałów klasowych, w tym Liceum Mundurowe, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Hotelarskie, Logistyczne, Leśne oraz świeże jak bułeczki - Technikum Geodezyjne

Pani Dyrektor podziękowała za włożony trud i przedstawiła swoją koncepcję szkoły, gdyż, jak widać, pomysłów jej nie brakuje... Młodzież poznała swoich nowych wychowawców i nauczycieli, po czym udała się do klas lekcyjnych w celu poznania szkoły.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny młodzieży z naszej szkoły, który zachęcił do aktywnego spędzania czasu na nauce i rozwijania swoich zainteresowań.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i samych sukcesów w zdobywaniu edukacyjnych szczytów, gdyż jak się czasem okazuje - może być to wspinaczka na Mount Everest...

Więcej...
Galeria zdjęć


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz