KIERUNKI KSZTAŁCENIA

 

V Konkurs Języka Angielskiego

Konkursy języka angielskiego w naszej szkole mają wieloletnią tradycję. Ich ranga i charakter są zróżnicowane - od szkolnych, inicjowanych przez naszych nauczycieli uczących języka angielskiego, poprzez te, sponsorowane przez wydawnictwa językowe aż po kompleksowe testy organizowane przez szkoły wyższe. Motywem tych przedsięwzięć jest potrzeba urozmaicenia oferty edukacyjnej, w której uczniowie mogą wzbogacać swoją wiedzę o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się językiem angielskim oraz o kulturze i tradycji krajów i narodów posługujących się tym językiem. W ostatnich latach uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W dn.19.02.2015 r. odbył się etap szkolny V edycji tego konkursu, do którego zgłosiło się 15 uczniów z klas technikum i liceum ogólnokształcącego Zespołu Szkół. Przez 60 minut pracowali oni intensywnie w wielkim skupieniu rozwiązując test gramatyczny i leksykalny. Uczestnicy musieli wykazać się także umiejętnością rozumienia tekstu pisanego a także znajomością tzw. false friends przysparzających uczącym się języka angielskiego sporych problemów.

Więcej...

 

„WITAJ PASTERZU NASZ”

13 marca nasze szkolne mury odwiedził niecodzienny gość Jego Ekscelencja Ks. Biskup Edward Frankowski.

Wizyta tak szanownego gościa, była wyjątkowym wydarzeniem dla Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów naszej Szkoły. Uroczyste powitanie księdza Biskupa w asyście Ks. Daniela Korycińskiego – Kapelana Ks. Biskupa i Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej, Ks. Dziekana Jacka Staszaka i naszych księży katechetów było wzruszające i podniosłe dla wszystkich zebranych. Dostojnego gościa serdecznie powitała Pani Dyrektor – mgr Teresa Biernat. W krótkim wystąpieniu zaprezentowała szkołę, przedstawiła jej misję oraz podkreśliła rolę nauczycieli w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Tak jak pozostali uczestnicy, nie kryła radości i wzruszenia z tego spotkania.

Uśmiechnięty Ks. Biskup witał zebranych gestem, słowem i uściskiem dłoni. Uczniowie stworzyli cudowny, podniosły nastrój, dumnie prezentowali się w szkolnych mundurach i uniformach, a program artystyczny przygotowany przez nich, zawierał treści pełne oddania i szacunku dla wiary. Ks. Biskup skierował do zebranych słowa, w których zwrócił szczególną uwagę jak ważna jest w dzisiejszych czasach edukacja młodego pokolenia, wiara, tradycja oraz miłość do Ojczyzny i drugiego człowieka. Przytoczył wspaniałą sentencję dla naszych uczniów, nawiązując do patrona naszej szkoły: „…rolnik jedną ręką szuka dla nas chleba, drugą zdrój świeżych myśli wydobywa z nieba…” Na koniec wszystkich zebranych obdarzył pasterskim błogosławieństwem.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Udział uczniów Technikum w rocznej inwentaryzacji zwierzyny w lesie !!!

W dniu 2 marca 2015 r. uczniowie trzeciej i czwartej klasy Technikum Leśnego im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim i uczniowie Technikum Leśnego w Biłgoraju uczestniczyli w rocznej inwentaryzacji zwierzyny na terenie OHZ w Nadleśnictwie Janów Lubelski. Przed rozpoczęciem inwentaryzacji zastępca Nadleśniczego mgr inż. Bartłomiej Kosiarski przeszkolił wszystkich uczestników w zakresie metody prowadzenia inwentaryzacji, wypełniania formularzy uczestnika z podziałem na obserwatorów ruchomych i stacjonarnych.

Obserwatorzy ruchomi mieli za zadanie wypłaszanie zwierzyny w ostępach leśnych, rozpoznawanie tej zwierzyny oraz wpisywanie do arkusza obserwacji rozpoznanych gatunków. Inwentaryzacja była prowadzona z udziałem Służby Leśnej Nadleśnictwa oraz kadry pedagogicznej szkół. Zadaniem dodatkowym dla uczestników inwentaryzacji było określenie płci zaobserwowanej zwierzyny płowej tj. saren i jeleni, zwierzyny czarnej tj. dzików i drapieżników tj. wilków, lisów, jenotów, kuny leśnej i ewentualnie borsuka.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Zainwestuj w zdrowie – konkurs rozstrzygnięty

W naszej szkole został zorganizowany konkurs „Zainwestuj w zdrowie” z inicjatywy szkolnego PCK. Jego celem była popularyzacja zdrowego odżywiania wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Do konkursu zgłosiło się 20 gimnazjalistów z 10 gimnazjów z terenu powiatu janowskiego. Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą na etapie szkolnym konkursu. 17 lutego 2015 roku uczniowie rozwiązywali test w naszej szkole.

Do drugiego etapu przeszło 9 uczniów. Szczęśliwcy próbowali swych kulinarnych zdolności w rozpoznawaniu egzotycznych smaków. Zadanie wbrew pozorom nie należało do najłatwiejszych ,gdyż uczniowie z wieloma owocami spotkali się po raz pierwszy. Trzech uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymali atrakcyjne nagrody( tablet, głośnik bezprzewodowy, słuchawki). Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Dzwoli Lidia Małek.

Wszyscy uczestnicy za swój trud zostali nagrodzeni pendrivami. Nagrody wręczali Szacowni Goście Pan Wice Starosta Bartosz Piech, Pani Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego - Wiesława Dyjach oraz Pani Dyrektor Teresa Biernat. Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów na wysokim poziomie oraz udział w konkursie.

Galeria zdjęć

 

„Życie to bal jest nad bale”
BAL STUDNIÓWKOWY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. W.WITOSA

31 stycznia br. w Hotelu ,,Duo” nad Zalewem Janowskim odbył się uroczysty bal studniówkowy klas maturalnych. Zanim maturzyści pomyślą o egzaminie maturalnym to, jak to młodzi ,,chwytają dzień” i dobrze się bawią.

W tym roku świętowały klasy licealne (w tym Liceum Mundurowe po raz pierwszy) oraz technika (Technikum Hotelarskie, Logistyczne, Leśne i Gastronomiczne) Największe zaangażowanie było ze strony rodziców, którzy zorganizowali tę uroczystość i często w tym celu odwiedzali nasze szkolne mury. To dzięki nim impreza należała do udanych- atrakcyjny lokal, wspaniałe widoki za oknem, wyszukane dania oraz wygląd maturzystów-prawie jak z Hollywood (spokojnie mogliby przejść po czerwonym dywanie).

Oczywiście, gdyby nie zgoda Dyrekcji Szkoły: mgr T. Biernat i mgr M. Łukasz- to bal ten nie miałby tak uroczystego klimatu. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście: ks. dziekan dr J. Staszak, Wicestarosta Janowski- B. Piech, ks. dr W. Olech, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele i wychowawcy. Pan Wicestarosta pożyczył wszystkim dobrej zabawy oraz przypomniał o ważnym egzaminie maturalnym( już za 100 dni!!!)Dyrekcja Szkoły, T. Biernat, zwróciła uwagę na wartości w życiu młodego człowieka cytując słowa naszego wielkiego rodaka, Jana Pawła II oraz podziękowała rodzicom i wychowawcom za włożony trud w wychowanie i edukację .Ks. dziekan dr J. Staszak dodał, iż w życiu liczy się nie tylko zabawa, ale obowiązki i wiara.

Więcej...

 

„Zainwestuj w zdrowie”

Zespół Szkół w Janowie Lubelskim informuje, że drugi etap konkursu dla gimnazjalistów „Zainwestuj w zdrowie” odbędzie się 17 lutego o godzinie 10.00 w sali nr 1.

Celem konkursu jest:

 

Karnawałowe szaleństwo w gastronomii

Uczeń Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim Michał Sowa - 4 klasa Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych, wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Gastronomicznym „KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO”

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr.3 im . Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli dn. 22 stycznia 2015 r.

Opiekunem merytorycznym ucznia była mgr inż. Jadwiga Pietras. Celem konkursu było:

Uczeń wykonał wyśmienite danie główne i deser, prawdziwe szaleństwo karnawałowe – gastronomiczne.

Daniem głównym była potrawa o nazwie : „Cielęcina w dwóch odsłonach z dodatkiem puree ziemniaczano – marchewkowego oraz kompresowanego sosu.”

Deser pieczony stanowiły : „ Brownie idealne z dodatkiem musu z dyni i kawioru malinowego”

mgr inż. Jadwiga Pietras

Galeria zdjęć

 

Hotelarze Zespołu Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim
konkurują z najlepszymi w Polsce

14 styczna 2015r. odbył się w Rzeszowie okręgowy etap VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice Zespołu Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim: Agnieszka Próchno z klasy IV technikum hotelarskiego oraz Elżbieta Kozik z III klasy technikum hotelarskiego.

Uczennice mogły sprawdzić swoją ogólną wiedzę na temat hotelarstwa oraz usług hotelarskich w środkach transportu.

Cieszy nas wysoki wynik uzyskany przez nasze uczennice, tym bardziej, że była to pierwsza edycja OWH, w której nasza szkoła wzięła udział.

Uczennicę Agnieszkę Próchno od zakwalifikowania się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu 2015r. w Kołobrzegu, dzieliły tylko 4 punkty. Natomiast uczennica Elżbieta Kozik uzyskała wynik, który plasuje ją w połowie grupy najlepszych hotelarzy, którzy wzięli udział w VII edycji olimpiady ze wszystkich szkół hotelarskich w Polsce.

Uczennicom serdecznie gratulujemy!

Młodsze koleżanki i kolegów już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Renata Myszak

 

„Nauka to pokarm dla rozumu”
-Arystoteles

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Dwie uczennice naszej szkoły – Aleksandra Rak z klasy I A oraz Agnieszka Próchno z klasy IV Hotelarz wraz z wychowawcami p. Anetą Wąsek-Powrózek oraz p. Izabelą Mak miały zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości. Pan Kurator Oświaty powitał wszystkich gości, a następnie wręczył dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z naszego regionu.

Po części oficjalnej wszyscy goście mogli podziwiać młode talenty podczas części artystycznej. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.

Cieszymy się, że nasza szkoła - Zespół Szkół im. Wincentego Witosa – mogła być reprezentowana przez dwie uczennice ( z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum). Należy zaznaczyć, że warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie najwyższej średniej w obrębie danej szkoły. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Aneta Wąsek-Powrózek

 

„Moje finanse” wyniki konkursów
uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa

W bieżącym roku szkolnym wśród uczniów Zespołu Szkół realizowany jest program „Moje finanse”. Jest to kolejne działanie organizowane na terenie naszej szkoły przy współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

W ramach programu „Moje finanse” uczniowie podczas zajęć z podstaw przedsiębiorczości oraz na zajęciach dodatkowych mają możliwość korzystania z nowatorskich pomocy dydaktycznych oraz wzbogacania wiedzy o tematyce finansowej.

Dodatkowo, dla uczniów, w okresie od października do grudnia 2014 roku na platformie internetowej umieszczonych zostało kolejno pięć konkursów. Celem konkursów było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy z zakresu gospodarowania finansami i rozbudzenie zainteresowań w tym zakresie. Tematyka konkursów była następująca:


W naszej szkole wielu uczniów podjęło się próby rywalizacji w zaproponowanych konkursach. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu wyników uczestników konkursu wyłoniła zwycięzców, w tym dwóch uczniów naszej szkoły.

W konkursie „Od kogo pożyczasz i gdzie lokujesz?” wyróżniona została uczennica klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych Katarzyna Kaproń i w nagrodę otrzymała klawiaturę bezprzewodowa z touchpadem a w kolejnym konkursie „Bezpieczny portfel” nagrodę w postaci słuchawek Creative otrzymał Bartłomiej Jakubiec uczeń klasy II technikum logistycznego.

Izabela Mak - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych

 
 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz