KIERUNKI KSZTAŁCENIA

„Młodzi, zdolni zawodowcy” - prawie 1,5 miliona dla Zespołu Szkół

Do Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim dotarła wspaniała wiadomość. Szkoła wraz z dwoma innymi ośrodkami województwa lubelskiego przeszła pozytywnie ocenę wniosku o dofinansowanie projektu „Młodzi, zdolni zawodowcy”. O fundusze starało się 7 ośrodków. Szkoła otrzymała ocenę bardzo wysoką bo aż 102,5 punkty. Całkowita wartość projektu wynosi 1 453 030,11 zł. W ramach projektu realizowanych będzie wiele działań, które usprawnią i podniosą atrakcyjność i jakość oferty edukacyjnej szkoły. Dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych oraz zajęcia specjalistyczne będą służyły rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych uczniów jako przyszłych absolwentów.

Szczególnie ważne jest dostosowanie pracowni logistycznej, hotelarskiej, przyrodniczej, językowej, matematycznej, obsługi konsumenta i technologii gastronomicznej w specjalistyczne i nowoczesne sprzęty.

Warto wspomnieć o pracowni językowej, która zostanie wzbogacona o laboratorium językowe z 10 stanowiskami dla uczniów i stanowiskiem dla nauczyciela. Każde stanowisko ucznia zostanie wyposażone w słuchawki i mikrofony, nauczyciel będzie miał do dyspozycji pulpit sterujący pracownią, słuchawki z mikrofonem oraz laptopa i rzutnik multimedialny.

Pracownia obsługi konsumenta wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt, spełniający wymagania dla pracowni tego typu oraz terminal dotykowy.

Pracownia gastronomiczna wyposażona będzie w 6 indywidualnych stanowisk pracy. Każde stanowisko posiadać będzie sprzęt i urządzenia niezbędne do obróbki termicznej potraw.

Laboratorium logistyczne - magazyn, umożliwi uczniom praktyczne zapoznanie się z nowocześnie przeprowadzanymi procesami magazynowania materiałów jak: przyjęcie, składowanie, kompletacja wydania towarów, automatyczna identyfikacja towarów.

Pracownia przyrodnicza wyposażona zostanie w pomoce dydaktyczne, mikroskopy, tablice interaktywne.

Więcej...

Inauguracja roku szkolnego z Akademią Obrony Narodowej

O nas w Radiu Lublin:

Jak co roku na początku września odbywają się uroczyste inauguracje nowego roku szkolnego. Jednak ten dla Zespołu Szkół im. W. Witosa jest szczególnie ważny. Rok szkolny 2012/13 okazał się pełnym sukcesem dla naszej placówki. W związku z powstaniem Klasy Mundurowej w Zespole Szkół im. W. Witosa zostały podpisane nowe wiążące porozumienia.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości przez Dyrektor Szkoły, mgr T. Biernat. Grono to reprezentowali: ks. dziekan J. Staszak, Starosta Powiatu Janowskiego, Jerzy Bielecki oraz goście reprezentujący Akademię Obrony Narodowej w Warszawie: płk dr hab. inż. M. Marszałek- Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Akademii Obrony Narodowej, płk dr hab. T. Kośmider - Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa AON. Obecny był również płk dyplomowany rezerwy- B. Gzik, zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim- podinspektor J. Sołtys, przewodnicząca Rady Rodziców - J. Gierłach.

Następnie Pani Dyrektor oddała głos zebranym gościom. Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Akademii Obrony Narodowej, płk dr hab. inż. M. Marszałek podkreślił jak ważne jest osiąganie dobrych wyników zarówno w szkole podczas nauki jak i w pracy zawodowej. Pogratulował podpisania porozumienia i życzył dobrej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół a AON. Starosta Janowski, J. Bielecki dodał, że zdobywanie wysokich wyników to gwarancja zamierzonych celów.

Porozumienie zostało zawarte na okres 10 lat od daty jego podpisania.

Patronat zakłada współudział w opracowaniu programu nauczania dla profilu ”Bezpieczeństwo narodowe”, możliwość uczestnictwa uczniów w organizowanych przez Akademię Obrony Narodowej wykładach i seminariach oraz korzystanie z zasobów materialnych i intelektualnych uczelni.

Zajęcia te będą prowadzone przez pracowników naukowych, doktorantów w siedzibie uczelni w Warszawie lub w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim. Już we wrześniu uczniowie klasy mundurowej wyjadą na obóz sprawnościowo-szkoleniowy w ramach projektu ”Służba Ojczyźnie 2012”, który odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym Klas Mundurowych w Puszczy (gmina Żmudź). Wspólnie podjęte działania przyczynią się do tego, że absolwenci Liceum Ogólnokształcącego będą promować AON oraz część z nich będzie kontynuować naukę na kierunkach oferowanych przez uczelnię.

Więcej...

Wspomnienie minionego lata...

Udział młodzieży Zespołu Szkół im. W. Witosa w Święcie Kaszy w Janowie Lubelskim

Święto kaszy to cykliczna impreza organizowana w Janowie Lubelskim, na którą zapraszani są słynni kucharze i nie tylko. Imprezę tą zaszczyciły osobistości takie jak m.in. Maciej Kuroń, Ewa Wachowicz, Stefano Terazzino.

Młodzież z Zespołu Szkół :Paweł Szpyra, Aneta Góra( III kl. Technikum Gastronomiczne) oraz Anna Recław i Barbara Kaproń (III kl. Technikum Hotelarskie) w dniach 11-12 sierpnia br. pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: mgr inż. Bogumiły Kmity i mgr inż. Jadwigi Pietras dumnie reprezentowała stoisko Zespołu Szkół poprzez sztukę carvingu- rzeźbienia w warzywach i owocach. Uczniowie sporządzili też tradycyjne regionalne potrawy tj: tatar janowski, jeżyk z kaszy.

Więcej...
Galeria zdjęć

UWAGA

Informujemy uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w Zespole Szkół w roku szkolnym 2012/2013 a także uczniów klas starszych, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego o możliwości ubiegania się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego Programu Pomocy uczniom „Wyprawka Szkolna 2012/2013”.

W tym celu prosimy o pobranie ze strony szkoły Wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników, wypełnienie go i przekazanie do sekretariatu szkoły w terminie do 5 września 2012 r.

Dyrekcja szkoły

Dokumenty do pobrania

Wniosek-wyprawka szkolna 2012             Wniosek-wyprawka szkolna 2012

CZAS NA WAKACJE...

„Już za parę dni, za dni parę
Wezmę plecak swój i gitarę.
Pożegnania kilka słów.
Pitagoras bądźże zdrów.
Do widzenia wam, canto cantare...”

29 czerwca 2012 roku uczniowie zakończyli w Polsce edukację szkolną. Emocje związane z oczekiwaniem na wakacje najlepiej oddają słowa powyższej piosenki. Uczniowie liceów i techników w Zespole Szkół im. W. Witosa otrzymali upragnione świadectwa będące plonem całorocznej pracy.

Pani Dyrektor dokonała bilansu tegorocznych sukcesów, ale przypomniała również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Nauczyciele wraz z Dyrektor Szkoły, mgr T. Biernat wręczyli nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe w bieżącym roku szkolnym. Był to dla dyrekcji, uczniów i nauczycieli okres wytężonej pracy. Toteż większość z utęsknieniem oczekuje wakacji.

Więcej...

Zespół Szkół i jego wkład w EURO 2012

EURO 2012 to wydarzenie, które odbiło się szerokim echem w całej Europie i na świecie. Polska, jako gospodarz mistrzostw, zyskała popularność i ponad 1 mln kibiców i turystów zagranicznych. Aby wszystko przebiegło jak najlepiej, potrzebna była ogromna ilość wolontariuszy.

Zespół Szkół im . W. Witosa również może pochwalić się swoim wkładem w przygotowanie tego ważnego wydarzenia. Uczennica klasy II Technikum Logistycznego, Anna Baran zakwalifikowała się jako wolontariuszka. W ten sposób rozpoczęła się jej przygoda z EURO. Jak się okazało-to wcale nie było takie proste. Już w listopadzie 2011 roku Ania zgłosiła się do tego projektu. Rekrutacja składała się z 3 etapów:

Więcej...

Akademia Obrony Narodowej patronem klasy mundurowej w naszej szkole

Akademia Obrony Narodowej w Warszawie objęła patronat nad powstającą w naszej szkole klasą mundurową. Zostało zawarte porozumienie w ramach, którego doktoranci uczelni raz w semestrze, będą prowadzić u nas zajęcia. Uczelnia oferuje też niezbędną pomoc, która z pewnością ułatwi organizacji i funkcjonowanie klasy mundurowej.

W pierwszych dniach września uczniowie mają możliwość wyjazdu na obóz szkoleniowy organizowany przez Stowarzyszenie Klas Mundurowych.

Nasze sukcesy w sportach obronnych:

 • Międzynarodowe:
  Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń o Puchar Ministra Obrony Narodowej
  27 - 30.08.2009 Giżycko
  W klasyfikacji generalnej miejsce VI drużyny w składzie:
  Niedziałek Kamil, Szmidt Dawid, Łukasik Krzysztof, Powezka Łukasz, Szafran Damian.
  Miejsce I drużyny w strzelaniu.
  Miejsce XI drużyny w składzie: Łukasiewicz Michał, Piecyk Paweł, Miazga Paweł,
  Wieleba Jarosław, Wojtan Jacek.
 • Finały ogólnopolskie:
  Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK w Wieloboju Obronnym WESOŁA 2009 - drużyna w składzie:
  Szmidt Bartosz, Miazga Paweł, Wieleba Jarosław, Niedziałek Kamil, Łukasik Krzysztof. W klasyfikacji generalnej miejsce II drużyny, OSF miejsce IV, marszobieg terenowy III, w strzelaniu drużynowym miejsce IV. Najlepszy w strzelaniu Szmidt Bartosz miejsce X.
 • Finał Powiatowy "Szkolnej Ligi Strzeleckiej" z broni pneumatycznej /09.03.2012/
  Miejsce I drużyna w składzie: Wójcik Grzegorz, Kiszka Bartłomiej, Skrzypek Aneta
  Miejsce II drużyna w składzie: Kotuła Ewelina, Maiło Agnieszka, Krzysztoń Aleksandra
 • Zawody strzeleckie upamiętniające płk Zieleniewskiego
  Miejsce II drużyny w składzie: Woś Bartłomiej, Kiszka Bartłomiej, Ciupak Rafał
 • Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi Strzeleckiej z broni kulowej/Lublin 04.11.2011/
  Drużyna w składzie: Skrzypek A., Kiszka B., Ciupak R
 • Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi Strzeleckiej z broni pneumatycznej./Lublin 30.03.2012/
  Drużyna w składzie: Kotuła Ewelina, Skrzypek Aneta, Kiszka Bartłomiej
 • Mistrzostwa Województwa LOK Juniorów i Młodzików w Strzelectwie Sportowym z broni pneumatycznej /Lublin 25.05.2012/
  Drużyna w składzie: Kotuła Ewelina Ppn - 83 pkt., Wójcik Grzegorz Ppn - 76 pkt., Skrzypek Aneta Kpn - 51 pkt., Maiło Agnieszka Kpn - 39 pkt. Tytuł drugiego Wicemistrza Juniorów w pistolecie pneumatycznym zdobyła Kotuła Ewelina
 • V Zawody Sportowo Obronne Szkół Średnich Województwa Lubelskiego KRESY 2012
  (Poligon 3 Batalionu Zmechanizowanego Sitaniec - Wolica 26.05.2012)
  Klasyfikacja generalna męska:
  Miejsce I drużyna w składzie: Kiszka Bartłomiej, Sulowski Paweł, Dudek Sylwester,
  Kowalik Daniel, Pawlos Jakub
  Klasyfikacja generalna żeńska:
  Miejsce II drużyna w składzie: Skrzypek Monika, Flis Katarzyna, Maiło Agnieszka,
  Wołoszynek Joanna, Krzysztoń Ola

Więcej...


Zawody LOK

Pierwszego czerwca br. na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa LOK w Sportach Obronnych. Zawody zostały dofinansowane, m.in. przez Starostwo Powiatowe, AWiR SAS Janów Lubelski oraz Biuro ZW LOK Lublin.

Młodzież miała do wykonania 14 zadań, rozłożonych na przestrzeni 8,5 km. Były to zadania z zakresu wiedzy i umiejętności ogólnowojskowej, pożarnictwa, sanitarki i strzelectwa sportowego. Młodzież musiała znaleźć w terenie 4 stanowiska z konkurencjami strzeleckimi. Punktowało: ubieranie odzieży ochronnej OP1, rzut granatem, rozwijanie - na czas - linii gaśniczej i ładowanie magazynka KBK AK, podejmowanie akcji ratowniczej, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz wiedza z zakresu topografii.

Dodatkową „atrakcją” zawodów był padający deszcz i błoto, które nie oszczędzało ani zawodników, ani sędziów. W klasyfikacji generalnej zawodów: I miejsce zajęła drużyna SAS - Janów Lubelski w składzie: Kiszka B., Pawlos J., Łukasiewicz P. (Zespół Szkół), Witek Ł. (LO Janów Lub.). Miejsce II - drużyna Zespołu Szkół im. W. Witosa w składzie: Sulowski P., Dudek S., Kowalik D., Madej J. Na miejscu III uplasowała się drużyna mieszana, składająca się z dziewcząt i chłopców ZS im. W. Witosa w składzie: Krzysztoń Aleksandra, Puzio Marlena, Ciupak R., Lewandowski M. Najlepszym zawodnikiem został Witek Łukasz, II miejsce zajął Kiszka Bartłomiej, a III - Krzysztoń Aleksandra. W zawodach wzięły udział drużyny, reprezentujące: Liceum Ogólnokształcące CSM w Zamościu, ZS im. W. Witosa, ZS CKR w Potoczku, Liceum Ogólnokształcące - Janów Lubelski, Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej - Janów Lub. Szczegółowe informacje o zawodach można znaleźć na stronie www.szkolne-kolo-lok.za.pl oraz www.sascd.za.pl

Źródło: Strona www Powiatu Janowskiego


Dni Otwarte Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim

„Fundamentem państwa musi być obywatel wolny, świadomy i ze swego losu zadowolony”

(W. Witos)

15 maja br. odbyły się Dni Otwarte w Zespole Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim. Jest to uroczystość upamiętniająca uroczyste nadanie szkole imienia Wincentego Witosa. Na tę imprezę przybyli szacowni goście: J. Łopata-Poseł na Sejm RP, ks. kan. dr J. Staszak, ks. P. Cecuła, J. Bielecki- Starosta Janowski, W. Gomółka- Wicestarosta, podinsp. Z. Kędra- Komendant Policji w Janowie Lubelskim, Faustyna Łazur - sierżant sztabowy tutejszej policji, st.kpt.T.Serwatka- z-ca Komendanta Straży Pożarnej, mgr inż. H. Rążewski- Nadleśniczy, mgr inż. W. Kuśmierczyk oraz dyrektorzy okolicznych szkół.

Więcej...

WYNIKI KONKURSU
„PODCHODY EKONOMICZNE”

O nas w Radiu Lublin:

Dnia 15 maja 2012 r. na ulicach Janowa Lub. można było zauważyć wędrujących i biegnących (przemieszczających się) w jasnozielonych koszulkach i torbą na ramieniu uczniów. Byli to uczestnicy drugiego etapu konkursu „Podchody ekonomiczne w Janowie Lubelskim”.

Do konkursu zgłosiło się 12 gimnazjów powiatu janowskiego. Były to gimnazja z Krzemienia, Dzwoli, Kocudzy, Godziszowa, Batorza, Błażka, Janowa Lubelskiego, Białej, Wólki Ratajskiej, Stojeszyna, Potoka Wielkiego i Wierzchowisk. W wyniku pierwszego etapu, który polegał na rozwiązaniu testu zostały wyłoniono z każdej szkoły dwuosobowe drużyny.

Więcej...

„Dzień Przedsiębiorczości”

Dzień Przedsiębiorczości cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w Polsce, o czym świadczą następujące liczby: 47 tysięcy uczniów biorących udział z 652 szkół w Polsce, 19 tysięcy firm i instytucji oraz 47 tysięcy wolontariuszy. To dane z poprzedniego roku.

W tym roku uczniowie IV technikum z Zespołu Szkół ponownie wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji i odbyli jednodniowe praktyki w wybranych firmach i instytucjach. Była to dla nich wyjątkowa okazja aby zobaczyć z bliska pracę specjalistów, zapoznać się z ich obowiązkami, uzyskać wiedzę na temat danego zawodu i możliwości zatrudnienia. Jednocześnie dowiedzieli się, jakie oni sami mają predyspozycje do wykonywania danej profesji.

Więcej...

Katyń – od kłamstwa do prawdy

„Kula w tył głowy i bezimienna mogiła w rachitycznym, brzozowym lasku. Czaszki z przestrzeloną potylicą, chciwe ręce przeszukujące kieszenie płaszczy i mundurów(…)”

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest to polskie święto państwowe obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

Więcej...


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz