KIERUNKI KSZTAŁCENIA

 

Marek Kłyza finalistą konkursu języka niemieckiego
An der KUL ist Deutsch cool!

Miło nam poinformować, że uczeń drugiej klasy technikum logistycznego Marek Kłyza reprezentował naszą szkołę w finale konkursu języka niemieckiego, organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który odbył się 6 kwietnia w Lublinie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich z pięciu województw. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych ponad 900 uczniów. Do trzeciego finałowego etapu przeszło zaledwie 22. Wśród nich znalazł się właśnie Marek. W zmaganiach finałowych zajął on wysokie ósme miejsce. Na wszystkich etapach konkursu Marek musiał się wykazać świetną znajomością języka niemieckiego oraz wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Jak widać z sukcesem!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   

„Wyjątkowość młodego człowieka określa jego pasja”

Pasja i kreatywność naszych uczniów doceniona w Lublinie

W ramach współpracy Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą im. Wincentego Pola w Lublinie oraz w ramach realizacji doradztwa zawodowego uczniowie naszej szkoły 27 marca 2018 r. wzięli udział w Dniu Otwartych Drzwi WSSP. Podobnie jak w ubiegłym roku studentów i przybyłych gości uczniowie naszej szkoły zachwycili sztuką carvingu i kelnerskim pokazem synchronicznym. Mistrzowie sztuki rzeźby w owocach i warzywach na bieżąco uzupełniali wystawę nowymi pomysłowymi dziełami, co rodziło duże zainteresowanie. Profesjonalizm naszych uczniów, kreatywność i znajomość sztuki gastronomiczno- hotelarskiej podkreślił wobec przybyłych gości Prezydent i Kanclerz Wyższej Szkoły Społeczno- Przyrodniczej doc. Henryk Stefanek.

Więcej...
Galeria zdjęć

   

BEZKONKURENCYJNA KAMILA KUPIEC z WITOSA

Już po raz 63 odbyły się eliminacje do wiosennego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem tematyka związana była ze zbliżającym się 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Kamila pokonała rywalki następującym repertuarem: "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej" W.Szymborskiej i fragmentem książki "Dziewczyny wyklęte" Szymona Nowaka.

To nie jej pierwszy występ, gdyż po raz drugi będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim. Należy dodać, że Kamila jest też autorką swojej twórczości poetyckiej oraz uczennicą III klasy Technikum Geodezyjnego. Jak widać, geodeci też mogą być artystami...

Gratulujemy Kamili i trzymamy kciuki za kolejny sukces!!!

   

ZAPRASZAMY! – DNI OTWARTE W WITOSIE

Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
Że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza.
A. Mickiewicz

26 i 27 marca to dni, w których gościliśmy w naszych szkolnych murach uczniów ostatnich klas gimnazjum. Dni otwarte przebiegały w miłej, serdecznej atmosferze. To okazja do zaprezentowania przez szkołę swojej oferty edukacyjnej, przybliżenia specyfiki poszczególnych zawodów oraz ukazania możliwości, jakie zapewniają profile w poszczególnych klasach. Nasza Szkoła może poszczycić się bogatą ofertą dydaktyczną, na którą składają się liczne kursy i szkolenia zawodowe, staże krajowe i zagraniczne, praktyki zawodowe, wyjazdy na warsztaty związane z danym zawodem, zajęcia pozalekcyjne dla uczniów słabych i zdolnych… Nie tylko kształcimy, ale także zapewniamy dodatkowe kwalifikacje i umiejętności.

Gimnazjaliści w czasie dni otwartych oglądali wystawy związane z poszczególnymi profilami kształcenia w liceum i technikum. Były to kolejno: klasa mundurowa – liceum (profil wojskowy i policyjny), Technikum Geodezyjne, Technikum Gastronomiczne, Technikum Hotelarskie, Technikum Logistyczne, Technikum Leśne. Ponadto przedstawione były nowości (od r. sz. 2018/2019) – Technikum Teleinformatyczne i klasa liceum o profilu Promotor zdrowia i urody. Uczniowie Zespołu Szkół wraz z nauczycielami kierunkowymi opowiadali o cechach danego zawodu i krótko go charakteryzowali, przedstawiając najważniejsze narzędzia pracy. Odwiedzano również strzelnicę, siłownię, pracownię językową. Pięknie prezentowało się stanowisko z carvingiem oraz malowniczo udekorowany przez hotelarzy stół ze świątecznym akcentem. Uczniowie technikum gastronomicznego prezentowali z kolei serwis synchroniczny, w takt harmonijnej muzyki.

Nasza Szkoła jest szkołą bezpieczną, która troszczy się o ucznia i stara się zapewnić mu jak najwyższy poziom kształcenia. To podmiotowość ucznia, poszerzanie jego wiedzy i troska o jego przyszłość, wyznaczają kierunek naszej pracy dydaktycznej.

Gimnazjalisto, jeśli chcesz uczyć się w przyjaznej atmosferze, być kształconym przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz zdobywać dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, tak cenne obecnie na rynku pracy – to Nasza Szkoła jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy!!!

Galeria zdjęć cz.1
Galeria zdjęć cz.2

   

UWAGA - NIEBEZPIECZEŃSTWO!
GDY ODCHUDZANIE STAJE SIĘ CHOROBĄ…
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ

Dnia 16 marca 2018r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji programu JESTEŚ TYM CO JESZ. Prelekcja , którą dla młodzieży naszej szkoły przeprowadziła pani doktor Dorota Chmielewska – Bardak ( lekarz psychiatra, terapeuta), dotyczyła tym razem zaburzeń odżywiania – anoreksji i bulimii. Tematyka spotkania wychodzi naprzeciw zagrożeniom współcześnie czyhającym na młodego człowieka. Młodzież w tym wieku jest szczególnie podatna na wzorce lansowane przez szeroko pojęte media. Pojawienie się zaburzeń łaknienia wśród młodych osób może wynikać z niskiej samooceny, niskiego poczucia własnej wartości, braku umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami, czy trudnościami związanymi z życiem pozaszkolnym np. rodzinnym. Czynnikiem wzmacniającym może być brak akceptacji ze strony rówieśników, brak poczucia bezpieczeństwa w klasie, wzajemna rywalizacja czy dążenie do poczucia kontroli, wyższości nad pozostałymi członkami grupy. Pani doktor zwracała uwagę na pierwsze symptomy choroby, która „ zaczyna się w głowie, nie w wyglądzie”. Mówiła o skutkach zdrowotnych, społecznych i wysokiej umieralności osób, które nie otrzymają w porę pomocy. Uwrażliwiała na powszechność problemu, podkreślała rolę koleżanek i kolegów w jego rozpoznaniu oraz wskazała, gdzie szukać pomocy.

Anna Balczerowska

 

Regulamin

 

Kurs Obsługi Kasy Fiskalnej

Kurs Florysty

Kurs Dekorowania Stołów

Kurs Barmański

 
 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz