KIERUNKI KSZTAŁCENIA

 

Ołtarz Zespołu Szkół
na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - 31 maja 2018r

Galeria zdjęć

 

Rozwijamy pasje i odkrywamy talenty,
czyli uczeń w nowoczesnej szkole

Zespół Szkół w Janowie Lubelskim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów realizuje różnorodne inicjatywy wpływające na wszechstronny rozwój uczniów i nadające im dodatkowe kompetencje i kwalifikacje. Dzieje się tak za sprawą projektu „Krok w zawodową przyszłość”, który jest realizowany przez naszą szkołę od czerwca 2017 roku – mówi dyrektor szkoły Pani Teresa Biernat.

Oto, jakie propozycje mieliśmy dla naszych uczniów, którzy chcieli nauczyć się czegoś nowego oraz zdobyć dodatkowe umiejętności praktyczne:

Ogółem w tychże kursach przeszkoliliśmy w 2018 roku już 120 uczniów.

Jak widzimy współczesna i aktywna szkoła nawet po lekcjach tętni życiem. Nasze kursy odbywają się zazwyczaj w soboty i w niedziele lub w dni wolne od nauki, czyli w ferie letnie i zimowe. Uczniowie uczestniczący w kursach mają zapewnione wyżywienie, więc podczas przerwy spotykają się na wspólnym obiedzie.

Największą satysfakcją dla prowadzących ten projekt jest zadowolenie uczniów oraz niejednokrotnie wypowiadane przez prowadzących słowa: „takich ambitnych uczniów i takiej utalentowanej grupy jeszcze nie mieliśmy”

W gronie naszych uczniów są prawdziwe talenty kulinarne i artystyczne, które zostały odkryte podczas naszych zajęć carvingu, florysty, baristy, dekorowania stołów. Uczniowie świetnie radzili sobie też na innych kursach jak chociażby na kursie kasy fiskalnej, kursie barmańskim, kursie animatora czasu wolnego. O zadowoleniu uczniów z projektu świadczy również 100% frekwencja na zajęciach.

A od czerwca ponownie ruszmy z nowymi zajęciami i kursami. Będą nowości, będą nowi uczestnicy i miejmy nadzieję będzie ciekawie, efektywnie oraz kreatywnie - informuje kierownik projektu Pani Kinga Jargiło wraz z pracownikami projektu Panią Izabelą Mak i Panią Renatą Myszak.

Kinga Jargiło

Galeria zdjęć

   

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ w Lublinie
oraz 25 BATALION LEKKIEJ PIECHOTY w Zamościu
realizują nabór do WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

Propozycja wstąpienia do służby kierowana jest w szczególności do tegorocznych maturzystów, oraz innych osób którzy chcieliby zasilić nasze szeregi.

Formacja Wojsk Obrony Terytorialnej umożliwia pogodzenie służby wojskowej, realizację zawodową na stopie cywilnej czy naukę na uczelni wyższej.

TERMINY SZKOLEŃ ŻOŁNIERZY TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ W 2018 ROKU:

2.LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ ul. Zbigniewa Herberta 49, 20-468 LUBLIN tel: 261 182 810/811, 261 182 806

25 BATALION LEKKIEJ PIECHOTY ul. Aleja Wojska Polskiego 2f, 22-400 ZAMOŚĆ tel: 261 181 211 kom: 727 041 699

WKU LUBLIN ul. Spadochroniarzy 5, 20-043 LUBLIN tel: 261 183 350

WKU ZAMOŚĆ ul. Koszary 52, 22-400 ZAMOŚĆ tel: 261 181 122

WNIOSEK O POWOŁANIE DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY KANDYDATA DO SŁUŻBY W WOJSKACH OBRONY TERYTORIALNEJ
BROSZURA INFORMACYJNA

   

UROCZYSTA MAJÓWKA W KLIMACIE
100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Kolejny raz w szkole odbyła się Majówka, tym razem pod hasłem rocznicy odzyskania wolności przez naszą ojczyznę, która z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia ,miała odświętny charakter.

Uroczystość zainaugurowała Dyrektor Szkoły, Teresa Biernat. Jak powiedziała: „Są ludzie, rzeczy, czyny i działania, które na zawsze wpisują się w karty historii kształtując jednocześnie zmiany obyczajowe i kulturowe oraz styl i jakość naszego życia”

Później Dyrekcja powitała i zaprosiła wszystkich gości na uroczystą akademię, podczas której młodzież w formie przygotowanego przedstawienia pod kierunkiem nauczycieli (K. Lewińska, E. Butryn, E. Moskal) przypomniała rolę wielkich ludzi i podniosłych chwil, jakie wywarły niebagatelny wpływ na nasze dzieje.

Nowym punktem programu stał się interesujący występ laureatów Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w wykonaniu uczniów młodzieży gimnazjalnej.

Uroczystość uświetnili szanowni goście: J. Surma- starszy wizytator z Lubelskiego Kuratorium, G. Pyrzyna- Starosta Powiatu Janowskiego, A. Kulpa- Wicestarosta Powiatu Janowskiego, J. Kaniowski-Komendant Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim,

H. Rążewski- Nadleśniczy w Nadleśnictwie Janów Lubelski, przedstawiciele II Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w osobach: ppor.A. Szkop, st. szer. P. Majkut, st. szer. P. Jakimiak oraz patrol rozminowania nr 7 z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku wraz z dowódcą st. chorążym T. Kopaczewskim także przedstawiciel 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu ,płk G. Globel wraz z żołnierzami,

B. Fuszara- Skarbnik , dyrektorzy zaproszonych szkół z nauczycielami i młodzieżą gimnazjalną.

Pani Dyrektor Teresa Biernat podkreśliła, że „nauczać to przywilej ,ale i odpowiedzialność” . Podziękowała wszystkim zasłużonym za spektakularny rozwój szkoły, różne podejmowane cyklicznie przedsięwzięcia, a zwłaszcza realizację projektów rządowych i unijnych.

Głos zabrali zaproszeni goście, którzy docenili wkład Dyrekcji Szkoły we wszechstronny rozwój placówki i ciągłą pozytywną metamorfozę szkoły.

Zaproszona młodzież skorzystała z licznych atrakcji oraz nadarzających się możliwości. Dzięki uprzejmości 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 25 Batalionu Lekkiej Piechoty można było zobaczyć jak wygląda sprzęt saperski, kombinezon eod-9 i nauczyć się sposobu wykrywania min. 25 Batalion Lekkiej Piechoty obrony Terytorialnej zaprezentował sprzęt: quad, broń i indywidualne wyposażenie żołnierza. Wiedza ta na pewno przyda się uczniom klas mundurowych.

Przede wszystkim zwiedzała bogatą ofertę edukacyjną w postaci przygotowanych wystaw tematycznych. Wraz z uczniami klas mundurowych wzięła udział w zawodach i ciekawych zajęciach.

W ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczna majówka” dzięki firmie CARGO można było wziąć udział w symulacji dachowania oraz skorzystać z alkogogli. Corocznie bierzemy udział w akcji krwiodawstwa dzięki mobilnemu punktowi poboru krwi-REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA Z LUBLINA.

Więcej...
Galeria zdjęć

   

FINAŁ II-go ETAPU KONKURSU „DYKTANDO W JĘZYKU ANGIELSKIM”

11-05-2018 odbył się finałowy II etap konkursu na dyktando w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z trzech szkół z powiatu janowskiego, tj. z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Godziszowie Pierwszym, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Potoczku.

II etap finałowy, podobnie jak i I, polegał na samodzielnym napisaniu dyktanda, którego tekst został zaczerpnięty ze strony internetowej stacji telewizyjnej BBC, a dotyczył ewolucji pieniądza na jednej z wysp Mikronezji- Yapi. Całość tekstu zawierała 349 wyrazów, w tym kilka nazw własnych, z którymi niektórzy uczniowie poradzili sobie naprawdę znakomicie czym zdobyli najwięcej punktów i uplasowali się na podium. Są to:

  1. Mateusz Grab z Publicznej Szkoły Podstawowej w Godziszowie Pierwszym, 320 pkt
  2. Maciej Malinowski z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, 319 pkt
  3. Blanka Sawicka z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, 318 pkt

Zwycięscy otrzymują nagrody rzeczowe - kieszonkowe głośniki bezprzewodowe, ufundowane przez Pana Jerzego Bieleckiego, Posła na Sejm RP, oraz Pana Romana Oleszko, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Neonet w Janowie Lubelskim. Wszyscy uczestnicy otrzymują także pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Więcej...

   

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW W WITOSIE

Jak pory roku Vivaldiego
Zmienia się WITOS w naszych oczach.
Powiedz nam szkoło, coś miłego,
nie pędź tak, proszę daj odpocząć.

27 kwietnia maturzyści pożegnali się ze szkołą. Te trzy i cztery lata nauki spowodowały, że zostali wyposażeni w odpowiedni zasób wiedzy a także bagaż doświadczeń. Jak stwierdzili absolwenci: "Wszystko ma swój początek i koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać." Dlatego była to okazja, by podziękować za wspólną edukację, osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukę w miłej wręcz rodzinnej atmosferze

Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem dla wybranych uczniów, ale także za rozwijanie swoich zainteresowań, np: w Szkolnym Kole Wolontariatu, Kółku Teatralnym oraz konkursach oraz zawodach sportowych. Wszystkim zebranym udzieliła się przyjemna aura. Zostały wystosowane podziękowania w kierunku Dyrekcji,Rady Rodziców nauczycieli, uczniów oraz wręczone listy gratulacyjne dla rodziców. Każdy uczeń znalazł odpowiednie dla siebie miejsce i rolę w nowej szkole. Przeżywał sprawdziany, wywiadówki oraz najważniejszy bal w życiu,czyli studniówkę. Chwile te przedstawili zebranym uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego w postaci skeczy pt. "Wywiadówka" i "Studniówka"

Więcej...

   

II Edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej za nami

25.o4.2018r. odbyła się II edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego w ramach obchodzonego w naszej szkole święta Patrona Szkoły, które odbędzie się 15 maja pod szyldem „Majówka u Witosa”.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Łukasza Drewniaka mogliśmy po raz drugi gościć na deskach sceny Janowskiego Ośrodka Kultury młodzież gimnazjalną ze szkół powiatu janowskiego oraz kraśnickiego.

Pomimo krótkiego stażu śmiało można powiedzieć, że Festiwal ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. O popularności Festiwalu świadczy to, że zgłosiło się bardzo wielu uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły i dzięki którym Festiwal osiągnął sukces. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział około 40 uczestników zgłaszanych przez gimnazja i szkoły podstawowe.

Nadrzędnym celem organizatora Festiwalu jakim jest Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim jest umożliwienie występującym uczniom poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, wykraczającego poza szkolną rzeczywistość. Piosenka wykonywana w języku obcym pozwala poznać bogactwo języka i zbliżyć do kultury danego kraju. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności językowe i wokalne w niecodziennym, niepowtarzalnym repertuarze. Na szczególne uznanie zasługuje pomysłowość, oryginalność oraz wrażenie artystyczne jakie wywarli uczestnicy nie tylko na jurorach ale i widzach.

Wielkie podziękowania kierujemy do nauczycieli, opiekunów przygotowujących swoich uczniów. Doceniamy ich ogromną pracę i dziękujemy za poświęcony czas.

Jurorzy wyłonili zwycięzców, a ponieważ to zadanie było bardzo trudne dlatego postanowiono również przyznać wyróżnienia.

Więcej...

   

Pomysł na biznes – spotkanie z przedstawicielami Referatu Promocji
i Rozwoju UM w Janowie Lubelskim

Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego 18 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Referatu Promocji i Rozwoju (w tym Punktu Obsługi Inwestora) Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim: panią Katarzynę Dzadz i panią Elżbietę Iwankiewicz. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas technikum i liceum.

Panie opowiedziały o terenach inwestycyjnych Gminy Janów Lubelski (przeznaczonych pod przemysł lub usługi, w tym usługi turystyczne), przedstawiły proces obsługi inwestora w gminie, m.in. sposób przygotowywania i dystrybucji ofert inwestycyjnych, przygotowania wizyty inwestora oraz możliwości pozyskania środków zewnętrznych na założenie firmy.

Więcej...

   

Dyktando w języku angielskim

12.04.2018 odbyła się I-sza edycja konkursu- Dyktando w języku angielskim, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Janowie Lubelskim skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów, z czego do finału zakwalifikowało się 4 uczniów z ilością punktów powyżej 276 poprawnie zapisanych słów, co stanowi 75% poprawności całego tekstu, tj.:
- Mateusz Grab: 329 pkt, PSP im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Godziszów Pierwszy;
- Magdalena Rząd: 311 pkt, PSP im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Godziszów Pierwszy;
- Bartłomiej Rachwał: 297 pkt, PSP, Potoczek;
- Wiktoria Skiba: 281 pkt, PSP, Potoczek

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I-GO ETAPU SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Etap II konkursu odbędzie się w Zespole Szkół, 11.05.2018 (piątek), o 10:00 w sali nr 12.

   

Technikum Leśne w Janowie Lubelskim zdaje egzaminy zawodowe

Wraz z nadejściem wiosny, z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nadeszły informacje o wynikach egzaminów zawodowych przeprowadzonych w styczniu 2018 roku.

Okazało się, że klasa IV naszego Technikum Leśnego kontynuując dobrą passę swoich poprzedników także w 100 % pozytywnie zdała egzamin zawodowy R14, tak pisemny jak i praktyczny. Cieszy to zarówno nauczycieli, jak i samych uczniów, a ich sukcesy w nauce świadczą o wysokim poziomie nauczania w janowskim technikum zawodu leśnika.

Niedługo matury. Wszystkim uczniom życzymy pomyślności na egzaminach oraz w rozwijaniu dalszej kariery zawodowej.

   
 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz