KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Wirtualny plakat, realne zyski!

Fundacja im. L. Kronenberga zaprasza do udziału w konkursie na wirtualny plakat promujący oszczędzanie.

Wymyślcie, jak przekonać Polaków, aby lepiej zarządzali własnymi finansami i wygrajcie iPoda Apple Nano 8GB!

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie na stronie:
http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/co-wplynie-na-konta-polakow

Dodatkowych informacji udziela p. Izabela Mak

Więcej...

„Turniej wiedzy o przedsiębiorczości” - edycja II

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego po raz kolejny organizują "Turniej wiedzy o przedsiębiorczości".

Turniej wiedzy o przedsiębiorczości – Edycja II odbywać się będzie w trzech etapach w okresie od 15 października 2012 r. do 15 stycznia 2013 r.:

  1. Etap I. – Test wiedzy (on-line) – 15.10.2012
  2. Etap II. Część 1. - Test wiedzy (on-line) – 16.11.2012
  3. Etap II. Część 2.- Rozmowa kwalifikacyjna z Komisją Turnieju – 10.12.2012
  4. Etap III. – Finał Turnieju – 15.01.2013

Więcej...

Lokowanie oszczędności, czyli sztuka roztropności

Narodowy Bank Polski zaprasza uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej.

Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Więcej...

Janowskie przysmaki na lubelskim kongresie

W dniach 20 - 21 września 2012 roku w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbył się III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych pod hasłem „Kształcenie zawodowe w teorii i praktyce edukacyjnej wobec modyfikacji systemu jakości żywności w Polsce i Unii Europejskiej”...


Organizatorami Kongresu byli Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty oraz Pan Paweł Pikula Starosta Lubelski. W przedsięwzięciu, które honorowym patronatem objęli Pani Krystyna Szumilas – Minister Edukacji Narodowej, Pan Stanisław Kalemba – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pani Jolanta Szołno-Koguc – Wojewoda Lubelski, wzięła udział także nasza szkoła.

Więcej...
Galeria zdjęć

Pielgrzymka maturzystów na Święty Krzyż

Wakacje minęły i rozpoczął się nowy rok szkolny. Będzie on szczególnie trudny dla klas maturalnych, dlatego też maturzyści, jak co roku, postanowili odwiedzić klasztor na Świętym Krzyżu. Pielgrzymka rozpoczęła się 21 września i wzięli w niej udział uczniowie klas 3a, 3b i 4 TOUG wraz z wychowawcami: panią Urszulą Boryńską, panią Krystyną Lewińską, panią Bogumiłą Kmitą oraz ks. Piotrem Cecułą.


Po dotarciu do Nowej Słupii , pątnicy udali się na szlak prowadzący do klasztoru, zatrzymując się po drodze przy stacjach Drogi Krzyżowej. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała skupieniu i modlitwie.

Więcej...

Pierwszy sukces „mundurówki”

10 września 2012 roku uczniowie klasy mundurowej wyjechali na tygodniowy obóz sprawnościowo – szkoleniowy „ Służba Ojczyźnie 2012”do Puszczy w gminie Żmudź (woj. lubelskie). Był to bezpłatny obóz szkoleniowy skierowany do młodzieży szkół średnich o profilu proobronnym.

O swoich wrażeniach z pobytu opowiedzieli : Sylwester Bielak, Karolina Daniłowicz, Monika Gumienik i Karolina Bielak.

Jakie były Wasze pierwsze wrażenia po przybyciu na miejsce?

Karolina D.: - Zaraz po przyjeździe przydzielili nam dyżur w kuchni. Przygotowywaliśmy naczynia na obiad. Na pewno byliśmy zaskoczeni.

Sylwester .: Dla mnie największym zaskoczeniem był pierwszy nocleg –spaliśmy w namiotach wojskowych. Myślałem, że będą domki a tu taka niespodzianka.

Karolina D.:- Spaliśmy na łóżkach polowych. Pierwszej nocy było zimno. Następnego dnia poszliśmy po dodatkowe koce, śpiwory i było nam bardzo wygodnie.

Jak wyglądał rozkład dnia?

Sylwek: Pobudka o 6 rano, później gimnastyka , toaleta poranna i śniadanie. Następnie był apel poranny, na którym komendant obozu, informował nas o zajęciach w jakich weźmiemy udział, a także o zasadach panujących na obozie. Później udawaliśmy się na zajęcia.

Więcej...

Strzelali niczym żołnierze

O nas w Radiu Lublin:

Drużyna "SAS - Janów Lubelski" z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn, w strzelaniu i marszobiegu w piątych Zawodach Sportowo-Obronnych „Kresy 2012”.

Na poligonie wojskowym w Sitańcu-Wolicy w powiecie zamojskim konkurowało ponad sześćdziesięciu zawodników z województwa lubelskiego. Z kolei pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej żeńskiej w marszobiegu zajęła drużyna Centrum Szkół Mundurowych z Zamościa. Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „Jesteśmy z Tobą - Bądź z nami” w Zamościu.

Źródło: Radio Lublin

Więcej...

SPOTKANIA Z RODZICAMI

17 września 2012r. (poniedziałek) godz. 1530
klasy maturalne: 3a, 3b, 4toug

18 września 2012r. (wtorek) godz. 1600
klasy: 1a, 1b, 1tż, 1lś-ht, 2a, 2b, 2toug, 2lś, 2lg-ht, 3lg-ht, 3toug


     
 

W dniu 10 września 2012 roku opuścił nas
Ś.P.

Włodzimierz Gomółka
Wicestarosta Powiatu Janowskiego

Kondolencje składają
Dyrekcja, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne,
młodzież i pracownicy
Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa

 
     

Wyjadą na obóz dla mundurowych...

Dnia 10 września 2012 roku klasa mundurowa z Zespołu Szkół im. W. Witosa wyjedzie na obóz sprawnościowo – szkoleniowy „Służba Ojczyźnie 2012” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach realizacji Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Są to bezpłatne obozy szkoleniowe skierowane do młodzieży szkół średnich o profilu proobronnym. Program szkoleń obejmuje: ratownictwo medyczne, ratownictwo wodne, techniki samoobrony, naukę strzelania z broni pneumatycznej, zasady bezpiecznego zachowania na wysokościach, bezpieczeństwo i zachowanie w pasie drogi granicznej i zasady bezpiecznego zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Obóz odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym w Puszczy w gminie Żmudź (woj. lubelskie) Uczniowie będą mogli nieodpłatnie korzystać ze strzelnicy, zalewu, ściany wspinaczkowej, boisk sportowych, stołówki i świetlicy. Opiekę nad „mundurowymi” sprawuje mgr R. Szymański, wychowawca tej klasy.

Uczestnikom życzymy ciekawych zajęć i dobrej zabawy...

Więcej...


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz