KIERUNKI KSZTAŁCENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ ”TEATRALNIE”

”Życie to nie teatr(..)
Życie to nie tylko kolorowa maskarada”

(E. Stachura)

To jest jeden z wielu argumentów, który przemawia za tym, żeby chodzić do teatru. Szkoła to jedno z miejsc, które wpływają na kształtowanie się światopoglądu młodych ludzi. Zatem młodzież z Zespołu Szkół skorzystała z nadarzającej się okazji i wybrała się wraz z opiekunami w dniu 21 listopada na spektakl w Lublinie.

Spektakl, który cieszy się niemalejącym zainteresowaniem to ”Dziady”w reżyserii S. Miedziowskiego. Jest to klasyka polskiego dramatu. Wybitne dzieło okresu romantyzmu autorstwa naszego wieszcza narodowego doczekało się wielu inscenizacji. Krytycy twierdzą, że po słynnym przedstawieniu Konrada Świnarskiego w Starym Teatrze w Krakowie, dopiero po 30 latach, Teatr Nowy ze Słupska uzyskał opinie równie pochlebne.

Więcej...

MAMY STYPENDYSTÓW PREZESA RADY MINISTRÓW

Dnia 5 listopada 2012r. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Zespół Szkół również może pochwalić się uczestnictwem w tym wydarzeniu , gdyż z naszej szkoły dyplomy odbierały dwie stypendystki.

Przedstawicielką technikum była Anna Baran, uczennica III klasy Technikum Logistycznego oraz Dominika Lewińska, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, gdyż było ono zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką dziewczęta wykonały w poprzednim roku szkolnym. Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej...
Galeria zdjęć

DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Niedawno w Zespole Szkół odbyły się Dni Języka Angielskiego, które od 2001 zawsze 26 września obchodzone są jako The European Day of Languages. Ich celem jest celebrowanie nauki języków obcych, promowanie kultury oraz różnorodności tych języków, ponadto zachęcenie młodzieży i dorosłych do nauki języków obcych, w tym również angielskiego.

Celem naszych dni było właśnie zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego oraz uświadomienie, że nieznajomość języka może prowadzić do zabawnych sytuacji językowych. Uczniowie szkoły zaprezentowali na wesoło skecze oraz bajkę o Kopciuszku.

Więcej...

Młodzi, zdolni zawodowcy

 
„Młodzi, zdolni zawodowcy”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Chcesz mieć dobrą pracę i pozwolić sobie na fantazje?

Chcesz zdać maturę i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe?
Chcesz być wziętym pracownikiem?

Ten projekt jest dla Ciebie !!!

  • Zajęcia dodatkowe z matematyki i języka angielskiego zawodowego dla wszystkich
  • Zajęcia dodatkowe dla chętnych uczniów z języka niemieckiego zawodowego i rosyjskiego zawodowego
  • Staże u przedsiębiorców
  • Ciekawe zajęcia zawodowe

Gdzie?

W Zespole Szkół w Janowie Lubelskim

Kto?

Uczniowie techników zawodowych

Zapisz się na zajęcia teraz – później poradzisz sobie sam!
Już ruszył projekt:

„Młodzi, zdolni zawodowcy”

Zapytaj w biurze projektu
Więcej informacji na stronie projektu

Nie traćmy naszych marzeń!

W dniu 31 października 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim obejrzeli spektakl profilaktyczny „UTRACONE MARZENIA” w wykonaniu aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa.

Spektakl został w całości sfinansowany przez Urząd Miejski w Janowie Lubelskim, a dzięki życzliwości dyrekcji i pracowników Janowskiego Ośrodka Kultury mogliśmy go obejrzeć w sali widowiskowej JOK.

Utracone marzenia to historia Tomka i Marysi, nastolatków, których losy połączyło dramatyczne zdarzenie. Zdarzeniem tym był spowodowany przez Tomka wypadek samochodowy, którego ofiarą stała się właśnie Marysia. Wskutek wypadku dziewczyna ma złamaną nogę, co niweczy jej plany i marzenia życiowe związane z uprawianiem gimnastyki artystycznej. Tomek, jako świeżo upieczony kierowca i sprawca wypadku bardzo przeżywa to, co się stało. Rozterki moralne chłopca są tym większe, że siadł on za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Więcej...

Gry terenowe

W dniu 19 października 2013 r uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem wzięli udział grze edukacyjnej organizowanej przez Regionalny Ośrodek EFS w Lublinie wraz z Urzędem Miejskim w Janowie Lubelskim.

W grze wzięli również udział uczniowie szkół zarówno ponadgimnazjalnych, jak i gimnazjalnych oraz podstawowych. Jako czteroosobowa drużyna wraz z piętnastoma innymi drużynami ze szkół powiatu janowskiego, nasi uczniowie odwiedzali punkty kontrolne, w których rozwiązywali zadania o różnej tematyce.

Wszystkie punkty kontrolne odnosiły się do innego obszaru wiedzy i nosiły nazwy: „Podróże w czasie” – quizy z eksponatami przygotowanymi przez Muzeum Regionalne, „Przestrzeń i konstrukcja”, „Ćwiczymy pamięć”, „Przedsiębiorczość”, „Ściśle i do rzeczy” – zadania z pogranicza chemii, fizyki i matematyki, „Logika”, „Przyroda w obiektywie”, „Media i zabawy językiem”. Rozwiązując zadanie w poszczególnym punkcie, nasi uczniowie zdobywali punkty, które po ukończeniu wszystkich konkurencji stanowiły o kolejności w klasyfikacji końcowej gry.

Więcej...

Leśnicy Zespołu Szkół w Gościeradowie

W dniu 9 października 35 uczniów Technikum Leśnego im. Wincentego Witosa wzięło udział w programowej wycieczce do Nadleśnictwa w Gościeradowie. Celem nadrzędnym wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania nowoczesnej szkółki leśnej.

Uczniowie poznali zasady produkcji sadzonek w nowoczesnej technologii kontenerowej oraz sposoby pozyskiwania i przechowywania materiału nasiennego. Uczniowie wraz z opiekunami mgr inż. Andrzejem Hysem i dr Elżbietą Moskal zostali bardzo gościnnie przyjęci.

Więcej...
Galeria zdjęć

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Nauki korzenie są gorzkie, ale owoce smaczne"

Dzień Edukacji Narodowej zastąpił tradycyjny Dzień Nauczyciela i jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957 roku. Podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Zgodnie z ustawą sejmową z 1972 roku, Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela przerodził się w Dzień Nauczyciela, obchodzony w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej 14 października. W 1982 roku Dzień Nauczyciela był po raz pierwszy obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości państw na świecie. W niektórych krajach ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy. Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

Więcej...
Galeria zdjęć

Ślubowanie klas pierwszych

2 października w naszej szkole odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych uczniów w poczet szkoły. Uroczystość ta rozpoczęła się od wniesienia sztandaru przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego . Potem wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy. Na komendę Pani Dyrektor, Teresy Biernat, przedstawiciele klas pierwszych podeszli do sztandaru i z uniesionymi rękoma powtarzali rotę ślubowania.

My, uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa, uroczyście ślubujemy:


  • Dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować i szanować
  • Systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogacaniem swojej wiedzy, wykorzystywać jak najlepiej czas i warunki do nauki
  • Okazywać należny szacunek wszystkim pracownikom szkoły
  • Z poczuciem pełnej odpowiedzialności zdobywać jak najlepsze przygotowanie do przyszłej pracy dla potrzeb i dobra Rzeczypospolitej Polski
  • Rzetelnie realizować postanowienia Statutu Szkoły, zawsze i wszędzie zachować postawę godną ucznia Rzeczypospolitej Polskiej

Więcej...
Galeria zdjęć


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz