KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Co robić w czasie ferii?

Uczestnicy projektu „Młodzi zdolni zawodowcy” nie mają problemu z nudą podczas ferii zimowych. Szkoła otwarta jest codziennie. Już przez pierwszy tydzień 10 uczniów ukończyło zajęcia dodatkowe ze sztuki barmańskiej, 20 – zajęcia z obsługi kasy fiskalnej, 40 z carvingu i 10 ze sporządzania potraw kuchni śródziemnomorskiej.

Wszystkie zajęcia są bardzo ciekawe, pasjonujące i mające na celu podniesienie atrakcyjności absolwentów na rynku pracy.

Niewielkie grupy wpływają na efektywną naukę. Po zakończeniu zajęć, każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o ich ukończeniu.

Kolejny tydzień również będzie pracowity. Szczegółowy plan zajęć znajduje się na stronie projektu

Kinga Jargiło – kierownik projektu

Galeria zdjęć

Kulig

W dniu 31 stycznia 2013r. uczniowie Technikum Zawodowego im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim, wraz ze swoimi wychowawcami, uczestniczyli w szkolnym kuligu. Wyjazd ten był doskonałą okazją do poznania szlaków turystycznych Lasów Janowskich.

Trasy, którymi przejeżdżaliśmy były urokliwe i piękne. Las w zimowej szacie, otulony grubą warstwa śniegu oraz głośne dzwonki sań na długo pozostaną w naszej pamięci.

Ważnym i radosnym elementem kuligu było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Wychowawcy klas: pani mgr inż. Jadwiga Pietras - kl. pierwsza Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i pani mgr Izabela Mak klasa druga technikum Hotelarstwa i Logistyki byli zachwyceni postawą swoich wychowanków, co też podkreśliła również pedagog szkolny pani mgr Renata Myszak biorąca udział w kuligu jako opiekun.

Galeria zdjęć


Leśnicy Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim na szkoleniowym polowaniu zbiorowym w OHZ- LP Obwód 302 N-ctwa Janów Lubelski

W dniu 29 stycznia 2013 r. 18 uczniów Technikum Leśnego Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim i 34 uczniów z Technikum Leśnego w Biłgoraju uczestniczyło w szkoleniowym zbiorowym polowaniu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Janów Lubelski na terenie OHZ- LP Obwód 302 przy Biłgoraju.

Pod czujnym okiem opiekunów z Biłgoraja i Janowa Lubelskiego uczniowie brali udział w nagance na polowaniu z naganką na lisa i bażanta.

Celem nadrzędnym wyjazdu uczniów na polowanie zbiorowe było poznanie zasad organizacji i prowadzenia polowań zbiorowych łącznie z kultywowaniem tradycji łowieckich. Po zakończeniu polowania gospodarze zaprosili uczniów i ich opiekunów tj. mgr inż. Sławomira Magdziarza, nauczycieli z Biłgoraja i mgr inż. Andrzeja Hysa nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół na wspólny bigos myśliwski przy ognisku. Bigos w łowisku przy ognisku wszystkim bardzo smakował.

mgr inż. Andrzej Hys

Galeria zdjęć

„MINĘŁA STUDNIÓWKA... Z WIELKIM HUKIEM...”

26 stycznia w Restauracji Myśliwska odbyła się studniówka dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. W. Witosa . Jedyny w życiu bal, od którego dzieli maturzystów do egzaminu dojrzałości równe 101 dni. Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie zaangażowanie rodziców , którzy pomyśleli o wszystkim- pięknej sali, dobrej muzyce, wspaniałych kreacjach oraz wykwintnym jedzeniu. Swoją obecnością zaszczycili wszystkich dostojni goście: Poseł na Sejm RP - J. Łopata,Ks. dziekan dr J. Staszak, Starosta Powiatu Janowskiego- J. Bielecki, Wicestarosta Janowski- B. Piech,Burmistrz Janowa Lubelskiego- K. Kołtyś , ks. Piotr oraz ks. Michał.

Szczególnym gościem był Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej- płk dr hab. Maciej Marszałek z małżonką, który przybył z Warszawy. Uczniowie zwrócili się z serdecznym słowem i podziękowaniami do Pani Dyrektor- T. Biernat, Wicedyrektor- M. Łukasz oraz wychowawców klas maturalnych: IIIa LO -U. Boryńskiej, IIIb LO- K. Lewińskiej oraz IV TOUG - B. Kmity.

Więcej...

KOLEJNY SUKCES W ZESPOLE SZKÓŁ

Siedmiu uczniów Zespołu Szkół im. W. Witosa uzyskało certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego biznesu. Jest to 5 osób z klasy III logistyk-hotelarz ( Anna Baran, Iwona Fila, Barbara Kaproń, Grzegorz Wójcik, Michał Rząd) oraz dwie osoby z klas licealnych (Ewelina Wlaszczyk i Karolina Krzos).

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w trzeciej edycji projektu ”Młodzi przedsiębiorcy na start – nowe umiejętności kluczowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Płd-Wsch”. Był to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Szkołę Języków i Zarządzania, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych „PROMAR- International”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w 240 godzinnym szkoleniu języka angielskiego zawodowego „Business English” oraz w 30 godzinnych warsztatach z przedsiębiorczości. Celem projektu było przygotowanie uczniów do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego BEC (Business English Certificate), który zdawali w listopadzie w Rzeszowie. Egzamin składał się z czterech części i sprawdzał umiejętność rozumienia tekstów słuchanych i czytanych oraz pisania i mówienia w języku angielskim. Wyniki otrzymali na początku stycznia br.

Więcej...

JANOWSKIE PIERNIKI I STAROPOLSKA WIGILIA W ZESPOLE SZKÓŁ

21 grudnia w Zespole Szkół odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież pod kierunkiem mgr E. Biernat oraz naszych księży: Piotra i Michała przygotowała symboliczne misterium przedstawiające najważniejsze dla katolików święto- narodzenie Jezusa Chrystusa. Uczniowie w formie dramy przybliżyli polskie tradycje oraz niesamowitą atmosferę panującą w tym okresie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. dziekan J. Staszak, J. Bielecki- Starosta Powiatu Janowskiego, B. Piech-Wicestarosta Janowski, J. Gierłach- Przewodnicząca Rady Rodziców. Po przedstawieniu ks. dziekan J. Staszak odczytał fragment Ewangelii obrazujący narodziny Jezusa w Betlejem. Wszyscy goście i Dyrekcja Zespołu Szkół, mgr T. Biernat złożyli zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt oraz nadchodzącego Nowego Roku, po czym podzielili się opłatkiem.

Taką namiastkę świątecznej atmosfery można było poczuć w szkole już wcześniej.

Więcej...
Galeria zdjęć

„TYLKO CZYNIENIE DOBRA NADAJE SENS NASZEMU ŻYCIU”

Pod takim hasłem po raz 6. w dniu 5 grudnia br. odbyła się w Janowskim Ośrodku Kultury uroczysta Gala Wolontariatu. Organizatorem tego szlachetnego przedsięwzięcia jest Magdalena Kolasa, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim oraz Natalia Kiszka, Koordynator Wolontariatu działającego przy ośrodku. Przybyli również przedstawiciele władz :J. Bielecki-Starosta Powiatu Janowskiego, B. Piech - Wicestarosta, K. Kołtyś - Burmistrz Janowa Lubelskiego, B. Czajkowska-Sekretarz, E. Janus- Przewodnicząca Rady Miejskiej,dyrektorzy okolicznych szkół, koordynatorzy SKW, a przede wszystkim- wolontariusze, bez których ta uroczystość nie odbyłaby się. Zespół Szkół również uczestniczył w tej imprezie.

Więcej...

”TAKA JEST NASZA WIARA”

22 listopada w Sandomierzu odbyła się inauguracja XVI edycji FESTIWALU KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ”EUTRAPELIA”

W uroczystościach tych wziął udział Zespół Szkół im. W. Witosa. Delegacja młodzieży z Pocztem Sztandarowym pod opieką ks. P. Cecuły uczestniczyła we Mszy Świętej w Katedrze w Sandomierzu pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji- J.E. Ks. Biskupa K. Nitkiewicza. Następnie wszystkie delegacje ze szkół ponadgimnazjalnych zostały zaproszone do Katolickiego Domy Kultury im. Św. Józefa na program artystyczny i poczęstunek.

Tegoroczna edycja nosi nazwę ”Taka jest nasza wiara”

Więcej...

PRAKTYCZNA LEKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ

W dniu 21 listopada 2012 odbyła się wycieczka uczniów klasy III Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych do Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Mathias” w Kolonii Zamek.

W zakładzie tym uczniowie poznali zasady dzielenia półtusz zwierząt rzeźnych na części zasadnicze i elementy gastronomiczne, także proces dojrzewania mięsa i sposoby przerobu mięsa na wędliny w wyniku stosowania takich obróbek termicznych jak: wędzenie, pieczenie i parzenie.

Więcej...

ZESPÓŁ SZKÓŁ I FILMOWA GRA MIEJSKA

Filmoteka Szkolna to program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Do prawie 15000 szkół w całej Polsce i polskich szkół za granicą zostały wysłane pakiety płyt DVD zawierające ponad 50 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Filmy te są zestawem najlepszych osiągnięć polskiej kinematografii.

Z tym projektem związana jest akcja, która odbyła się dnia 14 listopada br. również w Zespole Szkół im. W. Witosa. W związku z tym, że szkoła jest partnerem tego projektu, jej uczniowie wzięli udział w FILMOWEJ GRZE MIEJSKIEJ zorganizowanej przez Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim, a jej koordynatorem była mgr E. Żuber.

Więcej...
Galeria zdjęć


 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz