KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technikum żywienia i usług gastronomicznych

Patronat - Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie.

Drogi gimnazjalisto! Jeżeli chciałbyś poznać tajniki mistrzów gastronomii to trafiłeś w dziesiątkę.

Chcesz się nauczyć wspaniale serwować i sporządzać różnego rodzaju potrawy, koktajle, ciasta, surówki, sałatki i przekąski przyjdź do Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim. Dodatkowo nauczysz się :


Dzięki wspaniale wyposażonej i profesjonalnej pracowni gastronomicznej nabędziesz praktycznych umiejętności zawodowych. Przygotowanie potraw kuchni polskiej czy też najbardziej egzotycznych przysmaków nie będzie dla Ciebie problemem.

Natomiast specjalnie zaaranżowana sala - pracownia obsługi konsumenta umożliwi Ci zapoznanie się oraz praktyczne ćwiczenie sztuki barmańskiej, serwisowania dań w eleganckim stylu i z klasą.

Ćwiczenia w pracowniach jak i wiedza nabywana podczas zajęć teoretycznych umożliwi Ci zdanie egzaminów z kwalifikacji niezbędnych do wykonywania wybranego przez Ciebie zawodu.

W ramach kwalifikacji "sporządzanie potraw i napojów" nabędziesz umiejętności:

Kwalifikacja "organizacja żywienia i usług gastronomicznych" pozwoli Ci na:

Jednak to nie wszystko !

Nasi uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań w dużo większym stopniu niż wymagają tego egzaminy zawodowe. To wszytko dzięki organizowanym dla nich przez nasza szkołę bezpłatnym kursom i płatnym stażom.

Oferujemy bezpłatne kursy:

A także płatne staże i praktyki zawodowe- krajowe i zagraniczne, na których nasi uczniowie oprócz zdobywania tak potrzebnych praktycznych umiejętności zawodowych jak i wymaganego przez przyszłych pracodawców doświadczenia, otrzymują płatne stypendia stażowe w wysokości 1600zł.

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz