KIERUNKI KSZTAŁCENIA

ŚWIĘTO KOBIET W ZESPOLE SZKÓŁ

"Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
Bo tego nie wiesz nawet sama Ty
W tańczących wokół szarych lustrach dni
Rozbłyska Twój złoty śmiech
Przerwany w pół czuły gest
W pamięci składam wciąż
Pasjans z samych serc.."

Tak o kobietach pisał Jonasz Kofta , a minęło od tego czasu 41 lat. Ale czy tak naprawdę zmieniło się coś w ich postrzeganiu? Raczej niewiele. Od dawna kobieta sprawiała wrażenie delikatnej istoty,jak określił ją A. Mickiewicz w "Dziadach" - "kobieto, puchu marny".Od zawsze również podziwiana przez mężczyzn i adorowana. Przecież już w średniowieczu każdy rycerz sławił imię swojej wybranki- "pięknaś i masz dobytków w bród". Pełni najważniejsze funkcje w społeczeństwie: matki i żony. Zawsze wrażliwa,kochana, opiekuńcza i mądra. Od XIX wieku wywalczyła prawo do edukacji, pracy zawodowej i głosowania. Od tego momentu nie pozostaje w cieniu mężczyzn jako tylko piękna ozdoba. Współczesne kobiety podbijają cały rynek pracy i spełniają się na także na stanowiskach kierowniczych- są silne, pracowite, ambitne.

Jest coś co nie zmieniło się od dawna- kochają i chcą być kochane...

W Zespole Szkół 12 marca również nie zapomniano o Święcie Kobiet. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji montaż słowno- muzyczny. W ciekawej formie zaprezentowali charakterystykę kobiet. Pani Dyrektor,mgr Teresa Biernat ( TEŻ KOBIETA) złożyła wszystkim koleżankom z pracy oraz uczennicom najserdeczniejsze życzenia . Przy okazji pogratulowała wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów, które odbyły się w szkole: Konkurs na najciekawszą potrawę regionalną, Konkurs Walentynkowy oraz Konkurs wiedzy nt. Unii Europejskiej.

Wyłonieni zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i wyróżnienia. Wszystkim gratulujemy kreatywności i czekamy na nowe pomysły...

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz