KIERUNKI KSZTAŁCENIA

KONFERENCJA INAUGURUJĄCA ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM

12 września 2014 r. w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji Roku Szkoły Zawodowców. Konferencja odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Prezentacja szkół gastronomicznych naszego regionu zorganizowana została z okazji przeprowadzonej w Lublinie Konferencji Inaugurującej Rok Szkolny Zawodowców, ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej.

Delegacja uczniów klasy 3 Technikum Gastronomicznego ZS im. W. Witosa wraz z Panią Dyrektor mgr Teresą Biernat i Panią Kierownik kształcenia praktycznego mgr inż. Joanną Sulowską reprezentowały szkołę Powiatu Janowskiego. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych przygotowała stoisko promocyjno – degustacyjne, połączone z degustacją potraw regionalnych:

Uczniowie zaskoczyli przybyłych gości sztuką carvingu – przepiękne rzeźby w arbuzach z logo i napisem naszej szkoły. Uwagę przykuwał bardzo kolorowy bukiet wykonany ze świeżych warzyw i owoców umieszczony w wazonie z dyni.

Dyrekcja , nauczyciele i uczniowie ZS. Im. W. Witosa mieli zaszczyt spotkać się z Wiceministrem Edukacji Panem Tadeuszem Sławeckim oraz Lubelskim Kuratorem Oświaty Panem Krzysztofem Babiszem.

Uczestnictwo młodzieży w Inauguracji „Roku Zawodowców” to wyróżnienie dla Naszej Szkoły i Powiatu Janowskiego. Spotkanie i obsługa wyjątkowych gości były zaszczytem dla naszych uczniów, którzy prezentowali się od strony zawodowej.

Opiekę nad młodzieżą podczas prezentacji wyrobów regionalnych sprawowały mgr inż. Jadwiga Pietras i mgr inż. Monika Małysza.

Galeria zdjęć

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz