KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Przyjdź Dzieciątko Boże…
Świąteczny apel w Zespole Szkół

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen radości z przyjścia na świat Bożej Dzieciny. To święta rodzinne, pełne emocji, wzruszeń i miłości. 19 grudnia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa, pod kierunkiem nauczycieli: p. E. Biernat, p. A. Wąsek-Powrózek i p. J. Kułażyńskiej, przygotowali apel bożonarodzeniowy, który wprowadził wszystkich słuchaczy w świąteczno-zimowy nastrój.

Montaż słowno-muzyczny przyniósł chwile refleksji nad sensem płynącym z Narodzenia Pańskiego. Młodzież starała się przekazać zgromadzonym cudowność i istotę Świąt – bycie razem, ciepło domowego ogniska, wzajemny szacunek i zrozumienie. Kwestie recytatorskie przeplatane były pięknymi kolędami, które wraz z występującymi chętnie śpiewała cała publiczność. W wyjątkową atmosferę świąt wprowadziła wszystkich zebranych zachwycająca stajenka betlejemska, wykonana przez uczniów klas I b i II a.

Apel zakończyły uroczyste życzenia Proboszcza Parafii p. w. św. Jana Chrzciciela ks. kan. dr Jacka Staszaka oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół. Następnie odbyło się wręczenie przez uczniów całemu gronu pedagogicznemu niezwykłych podarunków - własnoręcznie robionych kart świątecznych.

Niech magia Świąt Bożego Narodzenia, cudowna atmosfera wiary i nadziei oraz mądre treści przekazane na akademii towarzyszą Nam na co dzień, niech stale będą obecne w naszej pamięci i sercach.

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz