KIERUNKI KSZTAŁCENIA

"Jak przygoda to tylko w Warszawie"

9 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 42 osoby: 39 uczniów z klas mundurowych I b LO i klasy II a LO. Wcześnie rano, bo o 6.00 zebraliśmy się przed szkołą by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Pierwszy punkt programu stanowiła wizyta w Pałacu Kultury oraz Muzeum Nauki i Techniki, gdzie należało stawić się o godz. 11.00. Wraz z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć wspaniałą wystawę,a dodatkowo w tymże Muzeum odbywała się wystawa na temat : "Pion ruchu drogowego prewencji Policji". Uczniowie mogli zobaczyć jakie jest wyposażenie i zadania Policji, jakie są działania na miejscu zdarzenia drogowego oraz mogli poznać przepisy ruchu drogowego na lądzie i wodzie w ramach podsumowania projektu "Stop wariatom drogowym".

Następnie udaliśmy się do znanej wszystkim z filmów galerii handlowej Złote Tarasy na obiad. Po smacznym posiłku pojechaliśmy zwiedzić drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt - Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na płytę boiska i wspięliśmy się na trybuny - z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie. Niespodziewanie też spotkaliśmy naszego zeszłorocznego absolwenta szkoły - Grzegorza Wójcika, który obecnie jest studentem Akademii Obrony Narodowej - tej samej która ma naszą szkołę pod patronatem. Było to bardzo miłe spotkanie i nie zastanawiając się zbyt długo postanowiliśmy zawitać w progi Akademii Obrony Narodowej by nasi uczniowie mogli zobaczyć ją i wysłuchać historii od początku jej powstawania. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia sal konferencyjnych, auli - gdzie tuż przed rozpoczęciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się ostatnie przygotowana. Mimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni z tego ostatniego punktu programu. Kto wie ilu naszych uczniów będzie w przyszłym roku studiować na tejże Akademii, gdzie po ukończeniu jej mogą pracować praktycznie we wszystkich rodzajach Ministerstwa.

Późnym wieczorem wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w długą drogę powrotną do domu.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Ewa Biernat

Galeria zdjęć

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz