KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Nasi mistrzowie carvingu i baristy w Lublinie

Kuratorium Oświaty w Lublinie, w ramach Roku Szkoły Zawodowców, zorganizowało przedsięwzięcie Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu. Było ono adresowane do Dyrekcji gimnazjów, gimnazjalistów i ich rodziców. Kuratorium Oświaty zaprosiło uczniów naszej szkoły do zaprezentowania zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych.

Nasi Mistrzowie na oczach przybyłych gości wykonywali sztukę carvingu i baristy. Każdy mógł spróbować rzeźbienia w warzywach i owocach za pomocą specjalnych narzędzi do carvingu. Była to nauka poprzez wykonywanie czynności praktycznych, które to umiejętności gastronomi nabywają podczas zajęć, jak również za pomocą różnych kursów kwalifikacyjnych. Przepiękne rzeźby: motyw ptaka, róże z kalarepy i buraka ćwikłowego i wiele innych stworzyli nasi wspaniali uczniowie. Najlepiej te niesamowite dzieła oddają zdjęcia.

Kawa z fantazyjnym wzornictwem unosiła swój aromat po całej sali, spróbować i ocenić jej smak mógł każdy uczestnik. Robienie wzorków nie było łatwe, jak stwierdzili gimnazjaliści, ale każdy mógł się czegoś nauczyć.

Decyzja o wyborze szkoły zawodowej, musi być świadoma – podkreślił Wiceminister Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki podczas konferencji dla dyrektorów szkół gimnazjalnych. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tych warsztatach zapewni gimnazjalistom trafny wybór dalszej ścieżki edukacyjnej.

Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze względu na profesjonalną obsługę wszystkich przybyłych gości. Za wzięcie udziału w warsztatach serdecznie dziękujemy!

Monika Małysza - nauczyciel przedmiotów zawodowych i opiekun młodzieży.

Galeria zdjęć

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz