KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Przyszli hotelarze z Zespołu Szkół im. W. Witosa zwiedzają renomowane hotele

Dzień 31 marca 2015r. dla uczniów technikum hotelarskiego z Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim był niezwykle ciekawy i pouczający.
Oto relacja uczniów:

Tego właśnie dnia mieliśmy okazję zapoznać się z funkcjonowaniem, wyposażeniem i ofertą usług kilku renomowanych hoteli Lubelszczyzny. Wyjazd odbył się w ramach wycieczki zawodoznawczej klasy IV i I technikum hotelarskiego, zorganizowanej przez Panią Izabelę Mak i Panią Renatę Myszak.

Odwiedziliśmy czterogwiazdkowy Hotel Europa oraz jedyny na Lubelszczyźnie hotel pięciogwiazdkowy – Hotel Alter w Lublinie. W drodze powrotnej wstąpiliśmy również do Hotelu Dwór Sanna w Wierzchowiskach.

Hotel Europa to czterogwiazdkowy hotel, który położony jest w samym centrum Lublina. To jeden z najbardziej luksusowych obiektów hotelarskich w województwie lubelskim.

Jak się dowiedzieliśmy podczas zwiedzania Hotel Europa posiada 73 komfortowo wyposażone pokoje, a także 2 ekskluzywne Apartamenty Prezydenckie. Hotel gościł też znamienitych gości i wybitne osobistości ze świata kultury, nauki i rozrywki.

Dzięki wspaniałemu przyjęciu nas przez pracowników hotelu mieliśmy naprawdę ciekawą lekcję praktyczną i zobaczyliśmy jak wygląda praca w tak renomowanym hotelu.

Kolejnym hotelem, który odwiedziliśmy był Hotel Alter, który wywarł na nas ogromne wrażenie! Jest to jedyny pięciogwiazdkowy hotel, w jakim byliśmy.

Dzięki gościnności właścicieli hotelu i ogromnej życzliwości pracowników zapoznaliśmy się ze wszystkimi sekretami tego zabytkowego i oryginalnego miejsca.

Jak mówią pracownicy: Hotel Alter to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób. Każdy gość ceniący luksus i wygodę oraz szanujący historię i klimatyczne miejsca będzie się tu czuł wspaniale.

Cieszymy się, że mogliśmy być w tym hotelu i zapoznać się z jego funkcjonowaniem, wyposażeniem oraz ofertą usług.

Ostatnim obiektem, jaki zwiedzaliśmy był Hotel Dwór Sanna w Wierzchowiskach. Jest to również czterogwiazdkowy, niezwykle piękny hotel, który położony jest w pośród malowniczego parku. Dzięki temu jest to doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu dla gości uciekających od zgiełku wielkich miast.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co widzieliśmy i zapragnęliśmy kiedyś w przyszłości pracować w takich właśnie miejscach.

Wiemy, że aby tego dokonać wielu z nas musi jeszcze włożyć trochę wysiłku w zdobycie niezbędnej wiedzy i przydatnych umiejętności. Niejeden z nas dzięki temu wyjazdowi pomyślał: „jednak warto się uczyć!”

Uczniowie technikum hotelarskiego- uczestnicy wyjazdu.

Galeria zdjęć

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz