KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Pysznie i kolorowo w bibliotece „od kuchni”

W dniu 20 maja 2015 roku uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w spotkaniu „biblioteka od kuchni”. Spotkanie było organizowane przez Państwową Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie filia w Janowie Lubelskim. z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i nawiązywało ono tematyczne do obchodów ustanowionego w bieżącym roku szkolnym Roku Szkoły Zawodowców.

Na to spotkanie licznie przybyła młodzież z janowskiego Gimnazjum podczas którego zapoznała się z historią sztuki kulinarnej i wypróbowała swoje umiejętności kulinarne.

Podczas tej imprezy nasi uczniowie zaprezentowali sztukę carvingu oraz przygotowali pyszne kolorowe kanapki. W ramach carvingu uczennice klasy II TŻiUG, wycinały dekoracyjne kokardy, szyszki, róże i inne kwiaty z marchwi, buraków, rzodkiewki, kapusty pekińskiej oraz pora. Ten dzień był bardzo dobrą okazją do zaprezentowania się przez nasze uczennice się w lokalnym środowisku oraz przybliżenia uczniom gimnazjum tajników sztuki gastronomicznej.

Opiekun p. Bogumiła Kmita

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz