KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Dzień z plażową piłką siatkową

W ramach prowadzonego przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa projektu „Będziemy Bezpieczniejsi i Pewniejsi Siebie” Edycja III w dniu 05.09.2015 r. został rozegrany Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej do którego zgłosiło się 64 osoby. Zawody był przyczynkiem do propagowania założeń projektu nie tylko wśród uczestników zawodów, ale także kibiców oraz turystów zwiedzających ZOOM NATURY na boiskach, którego przeprowadzono rozgrywki. Turniej został podzielony na dwie sesje przedpołudniową, w której wystąpiły dzieci i młodzież szkolna oraz popołudniową, w której wzięły udział drużyny od lat 20 do „51 i ...”.

W kategoriach młodszych dominowała walka. Nie zawsze uczestnicy turnieju grali na piasku, ale braki nadrabiali ambicją. No i świadomość, że obok stoją rodzice i niekiedy koledzy dodawała sił. W przedpołudniowych grach w poszczególnych kategoriach wyłoniono następujących zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyły Pietrzyk Natalia i Garbacz Wiktoria, które były pod opieką Pana Ryszarda Byrońskiego. W klasyfikacji gimnazjów wygrali Mróz Jan oraz Kufel Łukasz. Klasyfikację szkół średnich zwyciężyli Skup Krzysztof i Dziadosz Piotr. Między sesjami zaczął siąpić malutki deszczyk zniechęcając, co niektórych, ale zapaleńcy niezniechęceni przystąpili do gier, które zaczęły się o godzinie 1400 a zakończyły się po godzinie 1900. Trzeba tu zaznaczyć, że gry obserwowali kibice z ośrodków wypoczynkowych mieszczących się nad zalewem, przyjaciele grających oraz ich rodziny.

Z rozmów, jakie organizatorzy prowadzili z kibicami na przykład z Rzeszowa można było stwierdzić, że sposób propagowania założeń projektu jest świetny przyciągający nie tylko uczestników zawodów, ale także zwiedzających i spacerujących. Byli również zainteresowani kolejnymi działaniami, jakie będą prowadzone w ramach projektu. Podsumowując popołudniowa sesję gier trzeba oczywiście powiedzieć o pięknym geście, jaki uczynili nasi przyjaciele z Klubu Sportowego ESKA Janów Lubelski wystawili parę w składzie Pan Bańka Jarosław i Burda Mariusz, która oczywiście swojej kategorii zwyciężyła. Jednak jako wspomagający i współorganizujący zrzekli się zwycięstwa na rzecz pary następnej. Chcąc uhonorować wszystkich zwycięzców wymienimy ich nazwiska i imienia i tak w kategorii „50 i ...” zwyciężyli Panowie Surtel Andrzej, Sołtysikowski Zbigniew, w kategorii dziesięć lat młodszej wygrali Panowie Lewczuk Dariusz i Basiak Krzysztof wspomagani przez Grzegorza Sowę, w kategorii 31 – 40 Pan Sowa Grzegorz i Sulowski Janusz a w najmłodszej Panowie Widz Robert i Skup Krzysztof. Wszystkim grającym składamy podziękowania za trud włożony w grę i promowanie założeń projektu, wolontariuszom za ciężką pracę przez dwanaście godzin, wspomagającym nas Klubowi Sportowemu ESKA Janów Lubelski i ZOOM NATURY za wspaniałą logistykę, przygotowanie boisk i merytoryczne poprowadzenie zawodów.