KIERUNKI KSZTAŁCENIA

„Zawsze lepiej być tu na ziemi i marzyć by być tam w powietrzu,
niż być tam i marzyć, żeby znaleźć się tutaj„

Z takimi marzeniami klasa I mundurowa Zespołu Szkół W. Witosa w Janowie Lubelskim udała się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych na

„III. Młodzieżowe Warsztaty Lotnicze – Dęblin 2015”

W warsztatach udział wzięło 19 szkół średnich (220 uczestników). Celem powyższego przedsięwzięcia była popularyzacja wśród młodzieży polskiego lotnictwa wojskowego, służby w NSR oraz studiów w WSOSP i innych uczelniach wojskowych.

Otwarcia „III. Młodzieżowych Warsztatów Lotniczych – Dęblin 2015” dokonał Prorektor ds. wojskowych płk pil. dr Marek Bylinka. W trakcie dwudniowego pobytu młodzież zapoznała się z bazą dydaktyczno-naukową Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, warunkami rekrutacji na studia wojskowe i cywilne, uzyskała informacje o naborze i służbie w NSR a także o szkoleniu w AOSL i CAPTO.

W programie warsztatów znalazły się również spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z lotnictwem wojskowym, m.in. z pilotami z Zespołu Akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry” : kpt. pil. Piotrem Berezińskim, kpt. pil. Przemysławem Ćwiklakiem oraz Wojciechem Romańczukiem, pilotem oblatywaczem z PZL Mielec. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się samoloty i śmigłowce, z którymi można było się zapoznać w hangarach znajdujących się przy płycie lotniska, a także w Muzeum Sił Powietrznych.

Wspólna kolacja oraz dyskoteka była czasem nawiązywania kontaktów oraz integracji uczestników Warsztatów Lotniczych.

W ramach warsztatów zorganizowano również zawody sportowe w konkurencjach: pływanie, strzelanie na symulatorze „Śnieżnik”, bieg na 100m, podciąganie na drążku. Dużym sukcesem może pochwalić się uczeń Piotr Zyśko, który zajął II miejsce w strzelaniu. Gratulujemy.

Na zakończenie warsztatów nastąpiło wręczenie wyróżnień dla zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowych oraz podziękowania dla opiekunów grup.

Uroczystego zamknięcia „III. Młodzieżowych Warsztatów Lotniczych – Dęblin 2015” dokonał Rektor - Komendant WSOSP gen. bryg. pil. dr. hab. Jan Rajchel.

Galeria zdjęć

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz