KIERUNKI KSZTAŁCENIA

"SZUKAJCIE NOWYCH NIE ODKRYTYCH DRÓG.."
-zakończenie klas maturalnych

"Nadszedł, niestety, drodzy abiturienci, koniec edukacji w naszej szkole. Jest to podniosła chwila" - powiedziała Dyrektor Zespołu Szkół, mgr T. Biernat. 28 kwietnia pożegnaliśmy wspólnie naszych trzecio- i czwartoklasistów.

Dyrekcja szkoły podziękowała za te wspólnie spędzone chwile, za sukcesy, za zaufanie rodziców, którzy wybrali naszą placówkę do kształcenia swoich dzieci. Nastąpiło wręczenie nagród za wzorową naukę (średnia powyżej 4,75) za osiągnięcia sportowe oraz aktywne uczestnictwo w życiu szkoły. Dodatkowe wyróżnienia trafiły do uczniów prezentujących sztukę carvingu, nie tylko w szkole. Duży procent gratyfikacji trafił do rąk naszych świetnych sportowców mających wysokie wyniki na szczeblu wojewódzkim. W końcu- "w zdrowym ciele -zdrowy duc".

Powodzenia w życiu życzyli ponadto absolwentom również rodzice w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani Kurator Oświaty w formie odczytanego przez dyrekcję listu. Dziekan, ks. kan. dr Jacek Staszak przypomniał o najważniejszych wartościach, które trzeba pielęgnować przez całe życie, nie tylko w szkole. Szczególne słowa skierowali do absolwentów młodsi koledzy i koleżanki Z przemówienia przedstawiciela samorządu uczniowskiego:

"Już wkrótce, drodzy Absolwenci, staniecie przed sprawdzianem naszej trzyletniej i czteroletniej pracy. Gdziekolwiek znajdziecie się – Wasza postawa będzie świadectwem wspólnie wypracowanych postaw. I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali”.

Zwieńczeniem tych miłych chwil była następna część spotkania .Młodsi koledzy ten czas spędzony w murach szkoły podsumowali na wesoło i przedstawili edukację za pomocą muzyczno-teatralnej dedykacji. Zaproponowali klasie mundurowej poprzez scenkę kabaretową wybór nowej drogi życiowej poprzez np. wstąpienie do wojska...

Nasi artyści na wesoło pożegnali kolegów i na koniec życzyli ”połamania piór”.

Galeria zdjęć

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz